135. výročí SDH Křičeň

Na sobotu 14. 7. 2018 jsme si naplánovali výlet na oslavy 135. výročí SDH Křičně. Křičeň je malá obec ležící nedaleko Lázní Bohdaneč. Byli jsme sem pozváni místními hasiči, na oplátku našeho pozváni jich na naši akci konacíjí se miunlý rok. Spřátelili jsme se s nimi na hasičských oslavách v Litoměřicích, a to zejména díky tomu, že mají stejného Stratílka jako my.

Sešli jsme se už v pátek – naleštili jsme Stratílka, provedli technické úpravy a opravy, a spolu s ruční stříkačkou Smékal je naložili na káru. Vše bylo připraveno a my se mohli těšit na ranní výjezd. Odjezd byl okolo deváté hodiny, sešli jsme se před hasičárnou, zapřáhli Avii a vyrazili jsme. Cesta byla dlouhá a horká, ale také veselá a díky tomu i docela rychle utekla.

Na místo jsme dorazili přesně na začátek průvodu, rychle jsme se převlékli, a i s Avií a naloženou technikou jsme frčeli do průvodu. Na čele průvodu šli zástupci sborů s prapory, včetně našeho zastoupení. Dále šla kapela, pět našich členů a dva členové místního sboru. Tvořili jsme tedy většinu pěšího hasičského zastoupení, zbytek dlouhé kolony byla hasičská technika (nikomu se nechtělo jít pěšky 🙂 ). Po průvodu následoval slavnostní nástup, ocenění členů sboru a poděkování všem zúčastněným. Po rozchodu jsme byli pozváni na oběd, kde nás v klubovně čekaly mísy plné výborných řízečků.

Odpoledne byl připraven vcelku bohatý program. Nejprve přilétl vojenský vrtulník, který přistál na blízké louce a byl zcela přístupný všem návštěvníkům. Dále byla vystavena nová hasičská technika, asi 10 zástupců Škody „Mates“ , u kterých se hlasovalo o nejkrásnějšího z nich, byly vystaveny staré ruční stříkačky včetně naší, parní stříkačka sboru Roztoky u Jilemnice, a nechyběly samozdřejmě stříkačky Stratílek. Techniku dále doplnily historické traktůrky. Pro děti byl připraven skákací hrad, nafukovací fotbalové hřiště a mohly si vyzkoušet jízdu na segway. Pro dospělé byla v pozdějších odpoledních hodinách nachystána soutěž dvojic: slalom na segway – dojení krávy (kdo nadojí víc za 2 min) – stříkání džberovkami na plechovku. Do souteže jsme se přihlásili v hojném počtu a obsadili i slušná místa. Za celé odpoledne jsme několikrát předvedli naši techniku – Stratílka i ruční stříkačku Smékal, a spolu s parní stříkačkou z Roztok u Jilemnice tak bavili a zaměstnávali návštěvníky. Večer následovala zábava s hudbou, na kterou bohužel nezůstalo mnoho lidí, bylo nám tím organizátorů trochu líto. Domů jsme odjížděli v pozdních nočních hodinách, cesta byla dlouhá, ale nikdo jsme jí nelitoval a celý výlet jsme hodnotili jako velice vydařený.