DĚTSKÝ DEN – DIVOKÝ ZÁPAD – 9.6.2018

Dětský den ve Valteřicích se tentokráte konal druhý víkend v červnu, tj. 9. 6. 2018, a byl ve stylu ,,Divokého západu.“ Takže nesměli chybět kovbojové, bandyti, indiáni, ale ani kankánové tanečnice. Všechny úkoly, které byly pro děti připraveny, byly na téma opravdového divokého západu.

Hned na startu si děti vylosovaly, jestli budou indiáni, indiánky či kovbojové a kovbojky. Dostaly kartičku na plnění úkolů se svým novým jménem, které si vylosovaly. Našla se tam jména jako Velký Medvěd, Bílý Měsíc a nebo také Flinta Bill či Střelkyně Lotta. Indiáni a indiánky dostali čelenku s pérama a kovbojové a kovbojky šátek na krk.

A co děti musely splnit? Například dojení krávy, hod lasem, rýžování zlata, stavění týpí, slepého indiána, lukostřelbu, lovení ryb, opékání hadů a spousty dalších úkolů. Když splnily všechny úkoly, z nasbíraných písmen na stanovištích si mohly poskládat tajenku a s tou si jít vyzvednout k šerifovi odměnu. Nechybělo ani dětmi milovné malování na obličej nebo skákací hrad. Děti se mohly svést dostavníkem, který byl tažen koňmi. Byla k vidění nástěnka s fotografiemi z Hasičské fontány v Praze, které se účastnili naši členové. Z druhé strany nástěnky pak byly vystaveny fotografie z předešlých dětských dnů.

Jenom že, to by nebylo počasí, aby nám dětský den nepokazilo. V půl třetí odpoledne přišla bouřka s přívalovým deštěm a kroupami. Pršelo nepřetržitě přes půl hodiny. Ještě, že máme velký párty stan a děti s rodiči se měli kam schovat. Během bouřky si několik rodičů pro své ratolesti přijelo autem. Když déšť ustal, začalo se opět s plněním úkolů a vypadalo to, že se dětský den přece jenom povede.

Náš šeriff městečka Walter Village dal vyvěsit fotografii ,,Wanted“ s hledaným banditou. První tři děti, které banditu našly, dostaly odměnu. Bohužel po půl hodině začalo opět pršet a hodně rodin s dětmi šlo domů.

I když nám počasí nepřálo, mnoho rodin bylo z dětského dne nadšeno. Proto jsme se předběžně rozhodli, že téma zopakujeme i příští rok, aby si děti stihly splnit a vyzkoušet všechny úkoly Divokého západu. A my ještě můžeme ledacos vyladit 🙂 .

Tímto moc děkujeme návštěvníkům dětského dne, kteří i přes nepřízeň počasí přišli a vydrželi s námi co to šlo. Moc si toho vážíme.

Dále děkujeme všem, kteří se na přípravě a průběhu dětského dne podíleli.

A velké dík patří našim sponzorům:

Obec Horní Branná
Krvak s.r.o. Horni Branná
Nástrojárna Hrubý s.r.o. Horní Branná
Brilatech s.r.o. Vrchlabí
Háková Zdenka
Hamáček Richard
Paulů Dušan
Paulů David
Mudr. Krejčí
Mudr. Machová Jiřina
Charouz Roman
Pospíšil Radek
Hendrych Jiří
Šturm Vladimír
AEG ID
Soukup Jiří
ZEPO s.r.o. Horní Branná
Řeznictví Novotný Valteřice
Exnerová Pavla
Kablo Vrchlabí s.r.o.
Strnádek Josef
 
Budeme se těšit zase za rok 🙂
 
Fotografie od hory200 https://hory200.rajce.idnes.cz/Detsky_den_-_Valterice_9.6.2018/ , za fotografie panu Novákovi moc děkujeme.