Dětský den Valteřice 05-2015

30.5.2015

V sobotu se uskutečnil dětský den ve Valteřicích. Pro letošní rok se dětský den nesl v indiánském duchu. Velký Manitu nám byl nakloněn a pršet přestalo hodinu před začátkem. Pro děti byla připravena indiánská stezka. Na začátku stezky děti čekalo nalíčení od našich krásných indiánek. Děti dostaly čelenky a indiánské barvy na tvář.

DD2015_celenky1DD2015_celenky2

Mlčenlivý býk převezl na loďce malé indiány a indiánky na druhý břeh. Cestou se snažili nachytat rybky v podobě pingpongových míčků pomocí sítěk.

Na druhém břehu čekal na malé indiány strmý výstup po žebřících do království stopaře. Úkolem malých indiánů bylo vystopovat zvířata podle stop.

DD2015_stopar

Následovala návštěva u velkého náčelníka.

DD2015_nacelnik

Pak už jen sešup na vychytané dráze, jezdilo to jako namydlené.

DD2015_draha1DD2015_draha2

Indiánská stezka končila šplhem na totem.

Kromě indiánské stezky byla pro děti připravena spousta dalších soutěží: skákání v pytlích, stříkaní stříkačkami na cíl, navíjení autíček, hod míčkem na cíl, motání hasičských hadic, slalom na koloběžce, střelba z luku, střelba ze vzduchovky, šplh na dřevěné tyči, proskakování pneumatik, zatloukání hřebíků, křížovka, sirky, puzzle, plazení tunelem a slalom na chůdách.

V průběhu odpoledne proběhla ukázka hasičské stříkačky Stratílek.

DD2015_stratilek

Po splnění všech úkolů si malí indiáni mohli utrhnout špekáček z buřtovníku a opéct.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Zadovádět na skákacím hradu.

DD2015_hrad

 

Děkujeme všem, kteří se na přípravě podíleli. Těšíme se na setkání v příštím roce.

 

Děkujeme Všem sponzorům dětského dne.

SKALICKÝ DUŠAN, SOUKUP JIŘÍ, PAULŮ DUŠAN, PAULŮ DAVID, HANUŠ TOMÁŠ, HENDRYCH JIŘÍ, MUDR. KREJČOVÁ JITKA, KUBÁT VÁCLAV, CHAROUZ ROMAN, MENEC JIŘÍ, POSPÍŠIL RADEK, HARCUBA JIŘÍ, HRUBÝ MIROSLAV, ŠTURM VLADISLAV, JON VLASTIMIL, MUDR. MACHOVÁ JIŘINA, BULUŠEK JAROSLAV, STRNÁDEK JOSEF, HAMÁČEK ERIK, ŠŤÁSEK OLDŘICH, KRVAK S.R.O., OBEC HORNÍ BRANNÁ, BRILATECH S.R.O. VRCHLABÍ, ZEPO S.R.O., NKT CABLES VRCHLABÍ, DEVRO JILEMNICE, UNIQUA POJIŠŤOVNA, SVAZEK OBCÍ A MĚST