EXPEDICE WINTER SPIVAL 2019

16.2. 2019

Tak tomuhle říkám nádhera. Prostě parááááda. Sobota ráno a vyrážíme vstříc krásnému počasí na Špindlerovku. Cesta ubíhá a na palubě je skvělá nálada. Nahoře je nádherně, jasno a bezvětří. Vyrážíme směrem Petrovka, Vysoké kolo, Sněžné jámy. Cesta je docela ledovatá, občas je potřeba sundat i lyže, ale to vůbec nevadí. Objíždíme Labskou, kolem Čtyř pánu, Mohyla Hanče a Vrbaty, sjíždíme dolů na Mísečky. Čas oběda, dáme jídlo na botníku v předsíni. Bohužel restaurace je obsazená a jinam se nám již nechce. Občerstveni a posilněni vyrážíme směr Rovinka. Zastávka na poslední občerstvení, počasí je parádní, tak proč si neužít sluníčko.

Před námi je poslední část cesty, jedeme směrem Na křížovky, cestou je trochu adrenalinu při přejezdu sjezdovek. Je to hodně ledovaté.

Pokračujeme dál Na Vrbičku a to už jsme doma. Na lyžích přijíždíme až ke koupališti. Konec expedice je jako vždy v hasičárně.

Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 15 členů. Délka trasy 34,7 km.