100let České republiky

100let České republiky jsme slavili i u nás. I přes nepřízeň počasí byl v nedělních dopoledních hodinách uspořádán slavnostní akt u pomníku padlých ve Valteřicích. Celý akt byl zahájen hymnou hranou na housle. Po proslovu pana starosty a zástupců místních spolků TJ Sokol a Sboru dobrovolných hasičů byly za hry hymny položeny věnce k pomníku.

 Oslava se odpoledne přesunula k rybníku do Horní Branné, kde byl obcí uspořádán „Běh pro republiku aneb Masarykův kilometr“. Cílem bylo odběhnout či ujít 1km dlouhou trať a naplnit alespoň 100 účastníků. Tento počet i přes nepřízeň počasí se povedlo splnit a dokonce přesáhnout, když konečný počet byl něco málo přes 130 startujících. Po celý čas bylo připravené občerstvení v podobě horkého čaje, svařáku a grogu pro zahřátí v chladném podzimním dni, kdy občas padaly i první vločky sněhu. 

 V parčíku u školy byla též zasazena Lípa republiky a společně zpívána hymna.

 Též zde bylo možné vidět zrenovovanou sundávací stříkačku f. R.A.Smékal, včetně komentáře jak k samotné stříkačce, tak i k rekonstrukci. Stříkačka byla samozřejmě předvedena v chodu a nejvíce si užili pumpování děti. Dospělí se nenechali zahambit a též se zahřáli pumpováním. Jako perlička bylo společné pumpování starosty obce a velitele výjezdové jednotky, jak je možné vidět ve videu. Nakonec jsme po uklizení poseděli v teple hasičárny u tématické stolní hry Česko.

 Všem zúčastněným, kteří se podíleli na realizaci tohoto dne patří velký dík.