BENECKÝ POHÁR 2016

30.7.2016

Blížila se opět Benecká pouť a s ní i plánovaná hasičská pohárová soutěž, kde jsme ani letos nemohli chybět.

Náš sbor jelo reprezentovat jedno družstvo žen a mužů. Po prezenci byl nástup, kde se objasnila a připomenula pravidla této netradiční soutěže. Což obnášelo: Nářadí bylo na označeném místě hasičské zbrojnice mimo základnu. Na základně pro požární útok směla být jen nenastartovaná motorová stříkačka. Vybíhalo se z cesty k ,,hasičárně“, kde jsme se vybavili nářadím pro požární útok a oběhli základnu, pospojovali libovolně hadice kdykoliv během útoku. Po sestřelení terčů, proudaři běželi ke stojánku s půllitrem piva, které museli vypít co nejrychleji.  Teprve poté se stopnul čas.

Jako první běžela kategorie mužů. Přihlásilo se celkem sedm družstev. A naši muži šli na řadu jako čtvrtí. Jejich pokus byl vydařený a obsadili průběžně 2. místo. Bohužel poslední dvě závodní družstva udělaly lepší časy a naše muže odsunuli opět na 4. příčku stejně jako loni. Ale i tak jsme byli spokojení.

Další šly na řadu ženy. Do této kategorie se přihlásily jen tři týmy. Horní Štěpanice dvě družstva a my. První Štěpanice měli menší zádrhel, a tak jsme doufali, že bude náš čas lepší. Bohužel i u nás byl zádrhel na rozdělovači a následně se i sálo. Výsledný čas byl horší a průběžné druhé místo. Zbývalo už jen čekat, co předvedou ženy druhého družstva ze Štěpanic. Také se jim něco nepovedlo a výsledný čas byl na vteřinu shodný s naším a dělili jsme se o druhé místo. Pořadatelé to museli rozhodnout. Vymysleli rozstřel, který nám sdělili až na nástupu při vyhlášení. Donesli pivo s panákem zelené v pivě. Které družstvo pivo dřív vypilo, bylo druhé a prohrávající na třetím místě. Bohužel asi nejsme takové pivařky a prohráli a obsadili tak celkové 3. místo.

Většina členů zůstala na večerní zábavu.

Věříme, že i příští rok dáme dohromady týmy a zúčastníme se.