BRIGÁDA – ČIŠTĚNÍ KOUPALIŠTĚ A ÚKLID KOLEM HASIČÁRNY

Sjezd rodáků se blíží, proto jsme uspořádali brigádu úklidu kolem hasičské zbrojnice. Sraz byl v 17 hodin, kdy jsme si rozdělili práci a začali.

Posekala se a shrabala tráva v okolí hasičárny. Nařezali jsme dříví a poskládali. A také se vyčistila zámková dlažba od plevele včetně prostranství před budovou.

Byli jsme místními sokoli požádání o vyčištění koupaliště. To bylo už vypuštěné, proto se mohlo začít hned. Velký problém nám dělal nedostatek vody. Musel se napřed přehradit potok, abychom měli odkud čerpat vodu na čištění. Jelikož se koupaliště nečistilo víc jak 5 let, bylo pořádně špinavé a na dně usazené velké množství bláta, které se muselo brát lopatami vyvážet v kolečkách. Nakonec se vše spláchlo vodou z proudnic. Čištění jsme vzali jako cvičení – kontrola funkčnosti přenosných stříkaček, hadic a dalšího vybavení.

Když bylo vše hotovo, opekli jsme si buřty a občerstvili se.

Brigády se účastnili tito členové: Petr Jon st., Miloslav Šír, Aleš Čermák, Vojtěch John, František Jon, Petr Jon ml., David Paulů, Dominik Jon, Dušan Matějásek, Luboš Jírů, Michal Jirousek, Lukáš Helta, Josef Strnádek, Veronika Johnová, Marie Klementová a Kateřina Červinková.

Všem zúčastněným děkujeme.