DĚTSKÝ DEN VALTEŘICE 05-2016

28.5.2016

Opět po roce jsme uspořádali pro místní, ale i přespolní děti dětský den, který se již po třetí konal na louce pod skokem. Dětskému dni předcházely několikatýdenní přípravy. Poslední týden byl nejvíce intenzivní. V sobotu ráno nás pozlobilo počasí, začalo pršet. Naštěstí pršelo krátce a mohli jsme pokračovat v přípravách.

Jako tradičně se startovalo u hasičárny, děti si vyzvedli kartičky na plnění úkolů a na cestu dostali perníček. Počasí nám přálo. Přicházely další a další děti. Už od pohledu bylo vidět, že účast bude opravdu hojná.

Děti plnily tradiční úkoly: skákání v pytli, plechovky, střelba ze vzduchovek, střelba z luku, tunel, zatloukání hřebíků, namotávání auta, chůdy, koloběžky, sirky, puzzle, křížovky, ruční stříkačky, lávka, protahování míčku a nové úkoly jako bludiště, věšení prádla, pneumatiky a velmi oblíbená stezka, tentokráte s tématikou: Hasiči.

Správný hasič se musí nejdříve obléknout. Stezka tedy začínala na základně, kde si děti mohly obléknout zásahový oblek i s přilbou. Děti si vyzkoušely motání hadic a pokračovaly na lov odpadků z vodní hladiny na lodičce. Překonaly žebřík, který také hasiči musí kolikrát při zásahu překonat. Na dalším stanovišti přiřazovaly telefonní čísla k hasičům, policii. Pak musely poznat, co k ohništi patří a nepatří a jak se chovat u ohniště. Správný hasič by se neměl bát ani obtížného úkolu. Ten na děti čekal v podobě sjezdu na pekáči k poslednímu stanovišti, kde zachraňovaly kočku ze stromu. Úkázku toho co viděli děti si můžete prohlédnou na videu.

Pro letošní ročník bylo připraveno několik novinek. U občerstvení se zdarma podávaly buchty a koláče, které napekly naše členky. Pevně doufáme, že všem chutnaly, nám tedy ano J. Jako další překvapení na děti čekali poníci, na kterých se mohly povozit. Po 16. hodině byla naplánována ukázka zásahu profesionálních hasičů z Jilemnice. K vidění bylo vyproštění dvou osob z havarovaného auta. Zraněné osoby bylo nutné nejdříve vystříhat a ošetřit. Jako pomyslná třešnička na dortu byla předvedena vodní fontána sladěná s hudbou od skupiny Queen. Nově byla k vidění zrekonstruovaná ruční stříkačka. Děti také opět ocenily skákací hrad, kde se náležitě vyřádily po splnění všech úkolů.

Když měly vše splněné, dostaly pamětní list, tašku s cenami a u občerstvení si mohly vyzvednout palačinku nebo párek v rohlíku.

Bohužel o 17. hodině nám začala bouřka. Ještě, že máme velký párty stan a děti se mohly i s rodiči schovat. Déšť byl vydatný a zdlouhavý, že někteří odcházeli předčasně domů. K poslechu a tanci hrála skupina Dva kanci. Nakonec se i počasí umoudřilo a přestalo pršet. Poslední hosté odcházeli kolem třetí hodiny ranní.

A hodnocení? Nadmíru spokojení. Dětského dne se zúčastnilo celkem 154 dětí. Akorát ta bouřka nemusela být.

Na shledanou příští rok.

Všem, co se na přípravách a organizaci podíleli, patří VELKÉ DÍK. Tímto děkujeme i členům z místního sokola, kteří byli u disciplín.

Děkujeme všem sponzorům

SKALICKÝ DUŠAN, SOUKUP JIŘÍ, PAULŮ DUŠAN, PAULŮ DAVID, HANUŠ TOMÁŠ, HENDRYCH JIŘÍ, MUDR. KREJČÍ JITKA, SOUKUPOVÁ STANISLAVA, CHAROUZ ROMAN, KRVAK s.r.o., POSPÍŠIL RADEK, HARCUBA JIŘÍ, HRUBÝ MIROSLAV, ŠTURM VLADIMÍR, MUDR. MACHOVÁ JIŘINA, BULUŠEK JAROSLAV, STRNÁDEK JOSEF, HAMÁČEK ERIK, EXNEROVÁ PAVLA, ŘEZNICTVÍ NOVOTNÝ, OBEC HORNÍ BRANNÁ, BRILATECH S.R.O. VRCHLABÍ, ZEPO S.R.O., NKT CABLES VRCHLABÍ, DEVRO JILEMNICE, JÍRŮ MARTIN, BROŽ MILAN

Dále pak děkujeme lukostřeleckému klubu ARNI a skupině Dva kanci.