EXPEDICE SNĚVAL 2016

  1. 9. 2016

Po měsíční přestávce jsme naplánovali druhou letošní expedici, tentokrát s pracovním názvem SNĚVAL 2016. Startovali jsme ještě za tmy autobusem z Valteřic a před sedmou hodinou jsme již byli připraveni na Pomezních boudách. Trasa tentokrát byla jasná, zdolat Sněžku a pak už jen dojít na základnu do Valteřic.

Postupně jsme zdolávali první kilometry směrem na Jelenku, první občerstvení a druhé už bylo na Sněžce. Počasí bylo skvělé, a tak se nám nabízela skvělá panoramata. Na vrcholu jsme asi hodinku pobyli. Člověku se nikam nechtělo, bylo tam nádherně.

Velitel zavelel a vydali jsme se směrem Luční bouda, kde byl naplánován oběd. Ochutnali jsme pivo z místního minipivovaru. Po krátkém obědu naše výprava nabrala směr Výrovka a Friesovy boudy. Poté už jsme nabrali směr Strážný, kde nás čekala delší zastávka před poslední dávkou kilometrů. No a pak už jen Vrchlabí, kousek po obchvatu a zadní cestou do Valteřic. Opravdu příjemně strávený den.

Expedice byla slavnostně ukončena opékáním buřtů.

Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 30 členů. Délka trasy 30 km (měřeno mobilem).