Expedice Mladé Buky – Valteřice

Valteřice, 6:30 ráno, pomalu se scházíme na parkovišti u masny. Předpověď je velice příznivá. Po delší době jedeme na další expedici. Tentokrát budeme vyrážet z Mladých Buků. Kdo by to řekl, z Mladých Buků do Valteřic. Nasedáme na autobus a vyrážíme.
Za cca třicet minut vysedáme v Mladých Bukách.

Vyrážíme směr Rýchorská bouda, cestou procházíme bývalou vesnicí Sklenářovice. Cestou nahoru se nám naskýtá krásný pohled směrem na Žacléř. Krátké zastávka na Rýchorské boudě pokračujeme dál směr Horní Maršov. Zastavujeme oběd na Modrokamenné boudě.
Posilněni vyrážíme na dále směr Jánské Lázně, Zrcadlovky a další zastávka v Černém Dole na náměstí. Trochu jsme se rozseděli a úplně se nám nechce dál, nohy trochu bolí.
Vyrážíme směr kamenolom, Horní Lánov, zadní cestou do Vrchlabí. Rychle prokličkujeme město, hřbitovem nahoru na lávku a je před námi poslední část cesty do Valteřic. Klasika, kolem Čertova mlýna, kolem koupaliště a končíme v hasičárně.

Bylo to náročné, ale krásné. Buřty chutnají.

Pro zobrazení celé mapy v samostatném okně klikněte na ikonu START nebo END.
Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 22 členů + jeden pes. Délka trasy 37 km, nestoupáno 1285 m, sestoupáno 1265 m.