Expedice MaStaVal – 29. 9. 2018

Na sobotu 29. 9. 2018 jsme naplánovali tradiční podzimní celodenní výlet. Tentokrát jsme se nechali vyvést autobusem na Špindlerovu boudu, od které jsme vyrazili směr Polsko. Naším cílem byla jezera Velký a Malý stav.

Od Špindlerovky jsme se vydali po červené, cestou Česko-polského přátelství, kde nás doprovázela mlha a studený vítr. Na jednom z rozcestí jsme odbočili a po zelené jsme pokračovali k Malému stavu. Velký stav bohužel není přístupný, je schovaný v lese a vidět je ho pouze shora. Když jsme došli k Malému stavu, čekala nás nádherná podívaná, okolí jezera je krásné. Od něho jsme vystoupali okolo dvou chat a pokračovali směr Luční bouda. Mlha se chvilkami začala rozcházet, a než jsme si na Luční boudě dali polévku a pivo, svítilo sluníčko a byl krásný výhled na Sněžku. Od Luční jsme se vydali po modré Údolím Bílého Labe. Klesání dolů údolím bylo pozvolné, pohodové, ale hlavně neskutečně krásné. Barevný podzim a modré nebe se zářícím sluníčkem vytvořili krásný pohled na okolní přírodu. Došli jsme k Dívčím lávkám, pokračovali Špindlerovým mlýnem a začali stoupat směr Rovinka. Cesta k Rovince už byla docela náročná, síly ubývaly a nohy začínaly bolet. Chatu jsme stihli ještě otevřenou, dali si rychlé občerstvení a spěchali dále, abychom stihli dojít ještě za světla. Na posledním úseku trasy se naše parta rozdělila do několika skupin, ti rychlejší byli ve Valteřicích co by dup, ti pomalejší už museli tahat baterky a Sovineckým lesíkem finišovali za černé tmy.

Cílovým bodem naší výpravy byla valteřická hasičárna, opékání buřtů a dobré pivo. Odměna to byla opravdu zasloužená!

Výletu se zúčastnilo 25 turistů, celková délka trasy byla 38 km (pro pár jedinců dokonce 43 km 🙂 ). Všichni došli do cíle úspěšně, žádný se neztratil, nikdo se nezranil (až na pár puchýřů a bolavé nohy) a všichni došli s úsměvem na tváři.

Děkujeme všem, kdo s námi vyrazili a budeme se těšit na další túru.