Losované požární útoky ve Víchové nad Jizerou 23. 9. 2023

Na konci září jsme se zúčastnili netradiční soutěže v požárním útoku v nedaleké Víchové nad Jizerou – soutěž byla netradiční v tom, že nikdo dopředu nevěděl, jaká role na něj v závodu připadne, pozice se totiž losovali až na místě.

V sobotu 23. září jsme se po obědě sešli v hasičárně ve Valteřicích, abychom naložili materiál na útok a vyrazili směr Víchová. Příjezd družstev byl od 13 hodin, zaregistrovali jsme se v kategorii mužů, kategorii žen, která začala soutěžit ve dvě hodiny, jsme bohužel nesestavili.

Náš mužský tým soutěžil jako jedenáctý. Vše jsme připravili na základnu a následně jsme losovali, kdo poběží který post. Marie P. – stroj – ten jediný se nelosoval, Romana F. – spoj savic (poprvé), Vojta J. – koš (poprvé), Barbora V. – béčka, Veronika J.- rozdělovač, František J. a Ondřej J. běželi proudy. I přesto, že to byla pro mnohé první zkušenost, byli jsme schopni závod dokončit a s časem 37,31 s získat deváté místo.

Závod i následné posezení jsme si moc užili, odjížděli jsme až v podvečer jako poslední. Děkujeme tímto hasičům z Víchové za organizaci a budeme se těšit opět za rok.