Okrsková soutěž Horní Branná – 2.6.2023

I letos se konala okrsková soutěž. Tentokráte jsme zamířili k našim sousedům do Horní Branné, kam se soutěž vrátila po 10 letech. Poprvé se závodilo na louce u zámku, kde byla připravena krásná závodní trať a perfektní zázemí pro soutěžní družstva.

Po příjezdu na místo jsme se přihlásili a připravili si vše k závodu. Následoval nástup, při kterém se připomněla pravidla soutěže. Poté již nebylo třeba na nic čekat a mohlo se začít.

Soutěž započala kategorií žen, soutěže se bohužel zúčastnily pouze dva ženské týmy, tým našich děvčat z Valteřic a žen z Horní Branné. Horní Branná měla našlápnuto na opravdu povedený útok, ale bohužel jejich proudařka nezvládla sílu vody na levém proudu a terč nesestřelila. Pokus byl tedy nedokončený.

Našim ženám štěstí naopak přálo. Menší zádrhel byl jen s proudy, které byly hodně divoké a chvíli trvalo, než se nám podařilo terče sestřelit. Kvůli nepodařenému útoku soupeřek ale i tento výkon stačil k získání prvního místa. Moc tímto děvčatům děkujeme za krásnou reprezentaci sboru.

První místo v soutěži pro nás znamenalo postup do okresního kola v Turnově, které se konalo za 14 dní od závodu – tedy 17. června. Bohužel ale kvůli časové vytíženosti členek týmu nebylo možné na okresní soutěž dorazit a závodu se zúčastnit.

PořadíSDH ženyČas
1.Valteřice41,07 s
2.Horní BrannáNP

Jako druhá přišla na řadu kategorie mužů, ve které se sešlo 13 týmů. Náš sbor sestavil týmy hned dva. Za tým A běželi: stroj: Vojta, savice: Petr T., koš: František, béčka: Dominik, rozdělovač: David M., proudy: Marek M. s Ondřejem J. Útok se i s menšími těžkostmi povedl. O pár vteřin nás zdrželo zapojování béčka na mašinu, které se nezdařilo hned na první pokus a také lehké zaváhání na jednom z proudů. Naštěstí se nemusela zastavovat voda a útok se povedl v krásném čase 26,57 s, což průběžně stačilo na 2. místo.

Za tým B běželi: stroj: Míla Š., savice: Vašek K., koš: Petr Jon st., béčka: Ondřej J., rozdělovač: Pepa S., proudy: Lukáš V. a Tobiáš Ch. Mužům se útok podařil, a i bez jediného tréninku dosáhli dobrého času 29,96 s. Jejich osobním cílem bylo porazit naše ženy, což se jim tímto časem splnilo. Muži A obsadili 4. místo a muži B skončili na 7. místě ze 13 družstev. Moc děkujeme za reprezentaci.

Po vyhlášení výsledků jsme ještě strávili příjemný čas ve společnosti ostatních hasičů. Na závěr bychom rádi poděkovali sboru z Horní Branné za uspořádání soutěže, budeme se na Vás těšit napřesrok u nás pod skokem.  

PořadíSDH mužiČas
1.Dolní Štěpanice A25,13 s
2.Dolní Štěpanice B25,78 s
3.Benecko26,10 s
4.Valteřice A26,57 s
5.Mříčná27,98 s
6.Peřimov29,79 s
7.Valteřice B29,90 s
8.Vítkovice30,00 s
9.Horní Branná B30,79 s
10.Horní Branná C33,75 s
11.Jilemnice44,82 s
12.Horní Štěpanice58,00 s
13.Horní Branná ANP