OKRSKOVÁ SOUTĚŽ MŘÍČNÁ – 15.6.2019

Letos se okrsková soutěž konala v obci Mříčná, na fotbalovém hřišti u koupaliště. Mají tam skvělé zázemí i s koupalištěm, které se nám hodilo v takovém parném dnu.

Sraz byl v 8:15 u hasičárny, kdy jsme naložili vše pořebné pro požární útok, ale také na oslavy 135. výročí místního sboru dobrovolných hasičů. Za Avii jsme zapojili Stratílka a vyrazili směr Mříčná.

Na okrskovou soutěž se sjelo celkem 11 týmů mužů a 4 týmy žen. Je velká škoda, že tradice této každoroční soutěže pomalu upadá, závodí čím dál tím méně družstev. Pravidla byla dle směrnic, terče sklopné a běžel se jako vždy jeden pokus.

První na řadě byla kategorie žen. Soutěž odstartovaly ženy z Jilemnice, kterým se pokus né úplně zdařil. Od jejich času jsme se mohly odrazit. Druhé na řadu jsme šly my, ženy z Valteřic. Letos jsme běžely ve složení: Mája, Iva, Barča, Romča, Pája, Kačka a Šárka. Náš pokus nebyl vůbec 100%. Pár chybiček se našlo a výsledný čas byl 31,89 s, což bylo zatím průběžné 1. místo. Jako třetí šly na řadu ženy z Horní Branné. Těm se útok bohužel vůbec nepovedl. A my už jen čekaly na výkon žen ze Mříčné, kterých jsme se obávaly. Ukázalo se, že právem. Předvedly krásný útok s časem 25,50 s a obsadily 1. místo. Letos nám po 5 letech vzaly prvenství. I tak naše ženy postoupily z 2. místa na Okresní kolo požárního sportu do Turnova konaném v sobotu 22.6.2019.

PořadíSDHL terčP terčVýsledný čas
1. místoMříčná24,48 s25,50 s25,50 s
2. místoValteřice28,36 s31,89 s31,89 s
3. místoJilemnice31,72 s34,85 s31,72 s
4. místoH. Branná68,09 s25,75 s68,09 s

Po požárních útocích žen šli na řadu muži. Náš sbor dal nakonec dohromady dva týmy. „A“ tým šel na řadu jako čtvrtý ve složení: Vojta, Petr T., Fanda, Dominik, David M., David P. a Petr J. ml. Nasadili laťku opravdu vysoko s časem 24,77 s. Tento čas je u chlapů osobák na okrskové soutěži. Předvedli opravdu krásný požární útok. Výsledný čas nakonec stačil až na 5. místo.

„B“ tým se skládal z: Ondra, Dan, Jenda, Martin, Patrik, Roman a Tomáš. V týmu byl nováček a na některých postech běželi chlapi poprvé. Ale i tak tento tým zaběhl naprosto úžasný útok s časem 27,87 s. To jsme opravdu nikdo nečekal. Výsledný čas stačil na krásné 7. místo.