VÍCHOVSKÝ POHÁR 2015

19. 9. 2015

Dostali jsme pozvánku na hasičskou soutěž do Víchové nad Jizerou na Víchovský pohár. Jednalo se o požární útoky, ale trochu jinak – posty na útoku se losovaly. Tuto lákavou nabídku jsme nemohli odmítnout, a proto jsme se rozhodli závodu zúčastnit. Nakonec bohužel jen s jedním smíšeným družstvem za kategorii mužů.

Sešli jsme se v sestavě čtyř žen: Renata Strnádková, Barbora Vondroušová, Iva Lhotová a Pavla Červinková a třech mužů: Vojtěch John, Petr Jon ml. a Dominik Jon. Jako fanoušci a podpora týmu Marie Klementová a Jonny.

Po obědě byl sraz na hasičárně, abychom sbalili věci a mohli vyrazit směr Víchová. Sjelo se celkem 16 družstev mužů a 3 družstva žen. Zaregistrovali se a čekali na zahájení, kde nám vysvětlili pravidla – strojník jediný zůstává na své pozici. Připraví se základna a poté se vylosuje, kdo co bude dělat. Pak byla cca 1 minuta na seznámení se svým postem a šlo se na start.

Na řadu jsme šli jako čtvrtí v pořadí. Všichni natěšení, že si vyzkouší něco nového. Dokonce tam proběhla hláška, že ostatní týmy uvidí, to co ještě nikdy neviděli, a měli jsme pravdu J A kdo si co vylosoval? Vojta strojník zůstal, Dominik – koš, Renča – savice, Iva – béčka, Koudelka – rozdělovač, Barča a Pája – proudy. Kromě Páji měli všichni posty, které nikdy nezkoušeli J Měli jsme se na co těšit.

Po odstartování všechno probíhalo dobře. Netrvalo však dlouho a chybičky se začaly ukazovat. Koš byl napodruhé, ale rychle. Malé zaváhání u savice, ale také rychle zvládnuté. Koudelka nezapojil pořádně ani jeden spoj na rozdělovači a uprostřed dráhy udělal takový velký gejzír vody, že se musela voda u mašiny pustit dozadu, aby mohli B spoj na rozdělovači zapojit. Nakonec se podařilo a voda šla k proudnicím, které nastříkali. Výsledný čas byl 63 s, což znamenalo průběžně krásné poslední místo. Nejlepší na tom bylo, že většina týmu byla pěkně promočená i na postech, kde se to normálně neděje J Všichni jsme si útok moc užili. Budeme mít na co vzpomínat.

Vzhledem ke krásnému počasí se rozhodlo, že se poběží i druhé pokusy. Pája a Renča už odjeli, tak jsme si půjčili Hanku z Víchové a chlapce z Bozkova. Šlo se do druhého pokusu opět s tím, že si to užijeme. Nálada byla free a happy. Druhý pokus se po vylosování postů běžel takto: Vojta – stroj, Barča – savice, Koudelka – koš, Iva – opět B, Bozkovák – rozdělovač, Hanka a Dominik – proudy. Zde byl zádrhel u spoje savic a pak i na proudu, kdy nebyla zapojená proudnice. Musel být zavřen kohout na rozdělovači a proudnici zapojit. Poté už se zadařilo nastříkat do terčů. Výsledný čas byl horší jak první: 75 s. Zde se namáchali opět tři členové družstva.

Pak už se jen čekalo na dokončení ostatních týmů a vyhlášení. Náš sbor se umístil na krásném 16. místě. Zážitků z celého dne máme spousty. Shodli jsme se na tom,že se příště musí jet znovu a s více členy, protože ta sranda stojí za to 🙂