VÝJEZD POŽÁRNÍ JEDNOTKY – POPADANÉ STROMY – 22.6.2017

Ve čtvrtek 22.6.2017 před 18 hodnou se nad Libereckým krajem prohnala silná bouřka a prudký nárazový vítr kácel stromy.

Náš sbor v 18:30 obdržel první sms s informacemi k výjezdu požární jednotky: ,,TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMŮ, Horní Branná, 10 popadaných stromu mezi Horní a Dolní Brannou“

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že stromy blokují hlavní silnici a další spadly na elektrické vedení. Jakmile byly stromy odstraněny, vyslali nás na další místa k odstranění stromů. Vždy po příjezdu na místo určení JIP, TESCO už zasahovala jiná jednotka, která práci dokončovala nebo měla hotovo. Z výjezdu ke spadlému stromu Za Lázněmi nás už odvolali, že bylo hotovo.

Další převelení bylo na Roztockou v Jilemnici: ,, TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU, Jilemnice, Roztocká čp. (XX), vyvrácené 3 stromy, spadlé přes most, ucpaný potok.“

Na místo zásahu jsme dorazili nastejno s profíkama z Jilemnice. Společnými silami jsme stromy odstranili i s větvemi a potok uvolnili, aby se nerozvodňoval. Poté jsme se vrátili na základnu. Tím to však neskončilo. Zavolal nám místostarosta obce pan Tibor Hájek a požádal o odstranění spadlého stromu přes silnici ve Valteřicích u Buďárků. Stromek jsme odstranili a vrátili se na základnu přibližně kolem půl deváté a připravili zásahové vozidlo k dalšímu případnému výjezdu.