VÝLET DO ÚJEZDA POD TROSKAMI – OSLAVY VÝROČÍ SDH A OBCE – 30.6.2018

Po okresním kole v Turnově jsme se vydali na výlet stejně jako loni. Tentokráte ale do Újezda pod Troskami na Oslavy výročí obce Újezda pod Trosami 700 let a místního Sboru dobrovolných hasičů 130 let.

Po příjezdu na místo nás hned mile uvítali. Dostali jsme podkovičku s mašlí. Místní hasiči nám nabídli projížďku novým hasičský autem. Proto jsme neváhali a souhlasili. Projeli jsme se po okolí, k pískovně a zpět k místnímu úřadu, kde se konala výstava u příležitosti výročí. Mohli jsme si prohlédnout místní kroniky obce i hasičů, spoustu historických fotografií, hasičských pohárů. Po cestě do prvního patra byla výstava fotografií. Fotografie byly opravdu úchvatné až zra přecházel. A v patře obecního úřadu už měla výstavu místní pískovna. Vystavili zde historické fotografie i novodobé. Různé grafy a průřezy. Výstava byla zajímavá. Moc jsme si ji užily.

Poté jsme si mohli prohlédnout historické hasičské vozidlo – ,, Bábu“.

Vrátili jsme se zpět na fotbalové hřiště, kde se konaly oslavy. Po celou dobu zde hrála hudba. Nechybělo bohaté občerstvení, posezení, skákací hrad a řetězák pro děti. Pro dospělé pak i pouťová střelnice.

A o zábavu bylo taky postaráno. Po celý den hrála hudba a by l doprovodný program

9 hodin – výstava na OÚ a v místním kostele, možnost prohlídky závodu Sklopísek Střeleč
10 hodin – Mše svatá – Mons.ICLic. Mgr. Martin Davídek generální vikář litoměřické církve
13 hodin – Odchod průvodu na hřiště, po té slavnostní zahájení oslav
14 hodin – Požehnání hasičského auta
15 hodin – Dechová hudba Táboranka
16 hodin – Historické tance
16,30 hodin – Tri Jo – hudební skupina
19 hodin – Šerm – Rytíři turnovského meče
20 hodin – Jiří LMB Retro Band – písně Holubí dům, Jahody mražený a mnoho dalších
22 hodin – Ohnivá show
23 hodin – Stagnace – hudební skupina

Kluci holkám vystřelili růže s papíru na střelnici. Chtěli tím poděkovat za krásnou reprezentaci sboru na okrese 🙂

Většina členů v Újezdě poseděla do pozdních večerních hodin. Moc děkujeme za pozvání na tak úžasnou akci.