ZADRHOVÁNÍ PETRY A BRATRA PETRA TOMÁŠOVÝCH

25. 9. 2015

Bratr Petr Tomáš dne 25.září 2015 vstoupil do svazku manželského se slečnou Petrou Holubcovou.

Jelikož je členem našeho Sboru dobrovolných hasičů ve Valteřicích, nemohli jsme mu nedopřát hasičské zadrhování jak se patří. Našli jsme skvělé místo po trase z obřadu na slavnostní oběd. Jednalo se o parkoviště na Benecku s nádherným výhledem na Kotel. Na místo jsme přijeli hasičskou avií i se Stratílkem, u kterého bylo naplánováno focení.

A co jsme pro novomanželé připravili? Nevěsta dostala reflexní vestu a bič. Posadili jsme jí do připraveného ozdobeného vozítka s řádnou technickou kontrolou. Měli zde připravenou i ruční stříkačku, kterou budou později potřebovat na hledání klíčku ke kouli. Petr obdržel hasičskou přilbu a zásahový oblek, na krk chomout i s GPS navigací a na nohu deseti kilovou kouli. Klíček byl samozřejmě zahozen do trávy na louku. Petr musel svou novomanželku provést na vozítku slalomem až k připraveným terčům.

Když slalom překonali a dojeli k terčům, museli vyndat džběrovku a sestřelit všechny kelímky, protože nevěděli, ve kterém je náhradní klíč od koule na Petrově noze. Petr se zhostil pumpování a nevěsta stříkala na kelímky. Petrovi se podařilo pumpováním džběrovku trochu rozbít, ale naštěstí si uměl poradit a terče sestříkali nakonec všechny. Teď už jen zbývalo najít ten pravý klíč. Nějakou záhadou tam nepasoval ani jeden. Tak se museli vykoupit, ale ani s vykoupením to neměli jednoduché. Bratr Míla Šír musel kořalku zvážit, tak aby váha odpovídala štípačkám, které měli Petra vysvobodit. Naštěstí pro novomanželé to dopadlo dobře a štípačky dostali. Teď už jen zbývalo zámek přestříhnout. U toho se Petr trochu víc zapotil (pozn. zapotili se i někteří členové sboru, protože už mysleli, že budou muset jít hledat klíček do trávy). Ale nakonec vše dobře dopadlo a zámek byl přestřižen. Novomanželé jsou tedy schopni projít manželstvím i s překážkami, které jim život nastraží.

Od sboru dostali památeční zarámované Ocenění za zdolání překážek a prkýnko s GPS navigací (pozn. z druhé strany možno použít i do kuchyně).

Na závěr jsme se všichni společně vyfotili u Stratílka.

Musíme říct, že se akce opravdu povedla a doufáme, že se to líbilo novomanželům stejně jako nám.