111 LET SDH HORNÍ ŠTĚPANICE – 12.6.2021

V sobotu 12. června se náš sbor zúčastnil oslav výročí sboru hasičů z Horních Štěpanic. V loňském roce musely být oslavy bohužel zrušeny kvůli vládním nařízením – proto letos slavili tak hezké výročí 111 let.

Do nedalekých Štěpanic jsme se rozhodli dovést ukázat naši chloubu zrenovovanou Smékalku. Po příjezdu na místo jsme se uvítali s místními hasiči a uložili Smékalku na určené místo. Za nedlouho bylo oficiální zahájení, kde členové místního sboru obdrželi ocenění. Sbor dostal také nového dřevěného Floriána, kterému farář požehnal.

Během celého odpoledne bylo o zábavu postaráno. Vystoupili zde mužoreti a historičtí šermíři. Jejich vystoupení sklidilo velký potlesk. K poslechu hrály místní kapely. Všichni přítomní se mohli účastnit překážkové dráhy (prolezení oknem, vypití panáka a stříkání džběrovkami), zakončené sestřelením terče vodou. Z našeho sboru se účastnilo více dvojic. Na krásném 2. místě se umístili Petr Jon ml. a Petr Tomášů. Soutěže se účastnily i děti, za náš sbor Matyáš Paulů. Každé dítě si odneslo odměnu za účast.

Došlo také na komentovanou ukázku naší Smékalky. Hoši ji uvedli náležitě v dobových úborech i s pumpováním. Když mělo dojít na střídání, moc se lidem ze začátku nechtělo, ale nakonec si pumpování vyzkoušelo hodně přihlížejících a i dětí. Děti pak pumpovaly ještě dlouho po ukázce.

Celý den panovalo hezké teplé počasí, pak si bohužel trochu sprchlo a na večer po dešti se hodně ochladilo. Ženy tak s dětmi jely brzy domů. Muži však zůstali až do večerních hodin, jak se na náš sbor sluší a patří.

Oslavy se sboru moc povedly. My děkujeme hasičům z Horních Štěpanic za pozvání. Jen škoda, že se účastnilo jen málo okolních sborů.