BENECKÁ POUŤ – SRANDA MATCH ÚTOKY – 28.7.2018

Rok se s rokem sešel a náš sbor opět vyrazil na Beneckou pouť na sranda požární útoky. V sobotu byl sraz ve 12:30 u hasičárny, pobalili jsme věci a vyrazilo se směr Benecko.

Letos jsme dali dohromady celkem tři týmy: ženy, muži A a B. Průběh útoků byl stejný jako loni – odstartování, vyzvednutí věcí v ,,hasičárně“, oběhnutí mašiny, zapojení, sestříknutí terčů, běh s nosítky a vypití 0,5 l piva. Po vypití se čas stopnul.

Startovalo se ve čtyřech kategoriích – děti – jeden tým, muži nad 70 let – jeden tým, ženy – 4 týmy a muži – 10 týmů. První šly na řadu děti ze Štěpanic. Poté muži z Benecka nad 70 let, kteří svým součtem věků dali dohromady neuvěřitelných 506 let. Fakt smekáme! Také bychom chtěli, aby nám to v 70 letech takhe běhalo 🙂 .

A pak už jsme šly na řadu my ženy a hned první. Ve složení: Mája, Iva a Barča na sacím vedení, béčka slečna ze Škodějova, rozdělovač Pája, proudy Renča a Terka ze Štěpanic. Všechno krásně klaplo, útok se zdařil, ale výsledný čas nakonec stačil na 2. místo. Překonala nás děvčata ze Škodějova, která měla útok tak říkajíc uhlazenější. Rychlost zapojení a spolupráce letos rozhodla.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední kategorií na startu byli muži. Náš ,,B“ tým šel na řadu jako třetí. Ve složení: stroj – Koudelka, spoj – David P., koš – Jenda, B – Aleš Č., rozdělovač – Dorota a proudy Docent s Fandou J. I u mužů vše klaplo, jak mělo a předvedli slušný čas, který stačil na 7. místo v celkovém pořadí. U ,,A“ týmu vše klaplo perfektně, ale chlapci ztroskotali na pomalém pití piva. To nás stálo třetí a možná i druhé místo. Obsadili opět, po roční pauze, nepopulární bramborovou 4. příčku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Většina členů zůstala do pozdních nočních hodin, jelikož zábava pokračovala a hrála Sjetá liška a poté Tample Band.

Těšíme se na přístí rok.