HASIČSKÁ SOUTĚŽ VE ŠKODĚJOVĚ – 8.9.2018

V sobotu 8. září jsme naší Avií vyrazili do Škodějova na soutěž „po staru“ jako v roce 1978, kterou místní hasiči pořádali v rámci oslav 115. výročí sboru.

Ve Škodějově po příjezdu panoval čilý ruch, kdy se sjížděly sbory z okolí, ladila forma a vymýšlela taktika. Neboť soutěž „po staru“ se od současných pravidel požárního útoku přeci jenom trochu lišila. K provedení útoku bylo třeba 8 členů družstva místo dnešních 7. Na základně byla nachystaná jednotná mašina, 4 savice, sálo se z podzemní nádrže, hadice se rozkulovaly už za základnou, případně od rozdělovače a proudaři běželi se starými proudnicemi. Z našeho sboru se zúčastnily dvě družstva, a to družstvo mužů ve složení: Petr Tomáš, Fanda, Koudelka, Fanda Jir., Pepa, Vojta, Matěj a Verča a družstvo žen Barča, Verča, Šárka, Kačka, Renča, Iva doplněné o dvě hasičky z domácího sboru SDH Škodějov.

Naše ženy šly na řadu jako druhé a druhé také skončily za domácími ženami, které přeci jen lépe věděly, co je čeká. Ale přesto se jednalo o pokus zdařilý. Smutnou tečkou bylo zraněné Kačky, která dostala proudnicí a následující noc strávila v nemocnici. Naštěstí to nebylo nic vážného.

V mužské části bylo týmů jako obvykle více. Naši muži předvedli pěkný pokus, který stačil na umístění ve středu startovního pole. Ke konci se soutěž lehce protáhla, protože stříkačka místního sboru řekla dost a muselo se čekat na náhradní.

Odpoledne slavnostní den pokračoval soutěží Poháru OSH, ale to už bez nás. Neboť většina z nás měla již jiné povinnosti.

Naši návštěvu ve Škodějově jsme si velmi užili, sluníčko svítilo, stánky nabízely bohaté občerstvení a hlavně tombolu, kterou ocenili především Strnádkovic kluci.