Koupě stříkačky PS8 včetně vozíku 8.11.2022

Jednu stříkačku PS8 již máme, ale shodou okolností jsme dostali nabídku na další zajímavý kousek. Několik z nás jelo situaci obhlídnout, nafotit stav a posoudit vhodnost koupě.

Investici jsme probrali na schůzi a vyhodnotili jakou dobrou koupi. Jednalo se kompletní čerpadlo PS8 včetně přívěsného vozíku PPS8 v originálním stavu. Vnitřní prostor vozíku byl v opravdu pěkném stavu, který není třeba opravovat, pouze vnější strana bude následnou péči. Přeci jen několik desítek let venku na dešti, slunci a mrazu udělá své.

Nakonec jsem se dohodli a pro vozík včetně stříkačky dojeli, nebylo to daleko, tak jsme zvolili variantu převézt vozík po „ose“, vzali jsme světla, náhradní kola, nářadí na výměnu kol, po původních to opravdu nešlo a vyrazili jsme. Bohužel už jsme z časových důvodů všech zúčastněných vyrazili až v pokročilejších hodinách, takže za tmy. Pán nás přivítal a postupně začal vyprávět celý příběh jak ke stříkačce přišel a že bude rád, když bude někomu dělat radost, on už na ni nemá sílu.

Šli jsme pro vozík, ten byl zapadlý z části v hlíně, tak jsme s ním kousek pohli, měli jsme i hevery a techniku, ale nakonec svali zvítězili a výměna probíhala po vzoru F1, tedy ručně zvednout a rychle kolo vyměnit, jako secvičená parta to bylo hned. Zapřáhnout, vyrovnat se s původním majitelem a hurá domů, cestou kontrola ložisek v kolech. Vše po letech OK, tak jedeme z vesela domů.

Cestou se domlouváme, že by bylo fajn vyzkoušet funkčnost stříkačky, nakonec není na co čekat, po příjezdu k hasičárně rychlá kontrola svíček, karburátoru, nádrže a po cca 10 minutách pokus o start, nenechala se moc přemlouvat a naskočila, dokonce s doprovodem světelných a zvukových efektů. Paráda, oči jen září, další krásný kousek do hasičárny, už jen dát do parády vozík.