Lyžařský výlet s valteřickými hasiči do Špindlerova Mlýna – 25.2.2023

Jelikož jsme tento rok bohužel nestihli hasičský výlet na běžkách, rozhodli jsme se si alespoň společně zalyžovat ve skiareálu Špindlerův Mlýn. Na sraz v osm třicet na parkovišti Hromovka dorazili: Marie a David Paulů, Veronika Johnová, František Jon, Vojtěch a Ondřej Johnovi a Patrik Hlavatý.

Po aktivování skipasů jsme se hned vydali na lanovku, počasí nám ale bohužel moc nepřálo – vítr se střídal se sněhem a deštěm a sníh byl navíc z počátku i velmi hluboký. Ani tyto podmínky nás ale neodradily, po chvíli se ukázalo, že naše čekání na lepší počasí se vyplatilo. Vyčasilo se a lyžování jsme si opravdu užili. Projeli jsme snad všechny sjezdovky na Hromovce i Svatém Petru.

Na oběd jsme si vybrali restauraci Erpet na Svatém Petru, která je nově zrekonstruovaná a nabízí širokou paletu jídel, plusem restaurace je i rychlá obsluha.

Po obědě následovala druhá část lyžování, v půl čtvrté jsme unavení, ale šťastní, sešli opět na parkoviště, převlékli se a šli pěšky do Svatého Petra, kde byla ten den akce: Red Bull race.

Jedná se o závod na rychlost pořádaný společností Red Bull. Na začátku běží závodníci k lyžím či snowboardu, nasadí si je a co nejrychleji sjedou dolů. Předjezdci tento rok byli snowboardcrossařka Eva Adamczyková a biker Michal Maroš. První zmíněná sjela dráhu na snowboardu a Michal Maroši na kole. Dojeli téměř ve stejnou dobu. Po nich následovali další závodníci, někteří v maskách, jiní bez. Jejich úkolem bylo v co nejkratším čase na snowboardu či na lyžích sjet modrou sjezdovku. V jednu chvíli bylo na ni bylo 337 závodníků.

Celý den se moc vydařil, užili jsme si tu pravou zimní atmosféru a měli jsme možnost strávit čas společně. Na náš vydařený den navázala o týden později druhá skupina hasičů složená z Barbory Vondroušové, Michala Jirouska a Martina Kováře.

Doufáme, že si podobné zimní výlety s hasiči užijeme i tento rok a podaří se nám sejít třeba i v hojnějším počtu.