Mikuláš s valteřickými hasiči 5.12.2022

Pátého prosince jsme pro děti uspořádali již už tradiční mikulášskou besídku, letos ale vše probíhalo trošku jinak. Děti se nejprve zaregistrovaly v budově hasičárny a poté se vydaly na dobrodružnou stezku. Ta vedla od hasičské zbrojnice nahoru ke hřbitovu, dále pak ke školce a končila opět u hasičárny. Po cestě na děti čekalo šest zastavení s hádankami a úkoly, děti měly za úkol vyplnit tajenku a dojít k Mikulášovi.

Mikuláš, anděl a čerti měli své stanoviště za hasičárnou, kde bylo pro neposlušné děti přichystané také peklíčko. Na děti byly kouzelné bytosti dobře připraveny, měly k dispozici knihu hříchů a všechny dobré i špatné skutky, které děti během roku vykonaly, v ní byly zapsány. Děti se musely vykoupit básničkou nebo písničkou a slíbit, že budou v příštím roce hodné.

Po absolvování mikulášské bojovky na děti v hasičárně čekalo občerstvení. Naše členky napekly sladkosti pro děti, připravily čaj na zahřátí a nezapomněly pohostit ani rodiče. Domů nikdo nespěchal, děti si mohly pohrát v našem dětském koutku, zapůjčit si deskové hry a rodiče tak měli čas si v předvánočním čase alespoň trochu popovídat.

Celkem s valteřickými hasiči oslavilo Mikuláše 35 dětí. Tímto bychom chtěli dětem i rodičům poděkovat za účast a zároveň je pozvat na příští rok. Budeme se těšit na viděnou.