MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V HASIČÁRNĚ – 5.12.2017

I letos v hasičské zbrojnici proběhla Mikulášská nadílka pro děti.

Rodiče s dětmi se sešli po 17 hodině a společně jsme čekali na příchod Mikuláše s družinou. Děti i rodiče si mohli krátit čekání hraním připravených her, luštění hlavolamů, kreslením nebo stolním fotbálkem. Pro děti bylo připraveno občerstvení a pití. Jako už každý rok párek v rohlíku a limonáda. Naše členky napekly něco na zub. Rodičům jsme ohřáli kávu, čaj či svařák.

V půl sedmé jsme za okny zaslechli andělské zvonění a Mikulášská družina vešla do místnosti. Postupně si volali děti a přečetli jim z knihy hříchů jejich lumpárny a zlobení. Děti mohly slíbit, že se polepší. Některé  odnesli čerti v pytli, ale po slibu dětí je vrátili zpět rodičům. Když zaspívaly či řekly básničku, dostaly od Mikuláše a andílka nadílku plnou dobrot. 

Na závěr bylo společné focení s Mikulášem, andělem a čerty.

Děkuji paní knihovnici za zapujčení her z místní knihovny. Děkuji našim ženám, které upekly bábovky a koláč. Díky všem, kteří se podíleli na přípravě.

Celkem přítomno 30 dětí a 30 dospělích.

Tak zase za rok.