OSLAVY 130 LET SDH KRUH – 18.8.2018

V blízké vesničce jménem Kruh místní hasičský sbor slavil víročí 130 let od založení. Pro nás to byla první větší akce v okolí, na které jsme mohli poprvé představit naši nově zrenovovanou historickou hasičskou stříkačku Smékal. Proto jsme neváhali a vyrazili.

Už ve čtvrtek jsme vše připravili. V sobotu byl sraz u hasičárny v 10 hodin, abychom dal Stratílka za Avii a Smékala naložili na podval za Transita. Nezapomněli jsme ani na prapor sboru a bannery.

Po příjezdu do Kruhu jsme vyložili před místní hasičskou zbrojnicí naši vystavovanou techniku – Stratílek, Smékal a ruční stříkačka a bannery s praporem. A šli se občerstvit.

Ve 13 hodin byl slavnostní nástup a zahájení. U příležitosti výročí sboru bylo oceněno několik členů. Po nástupu zábava mohla začít. Hrála dechová kapela Táboranka. Prošli jsme si vystavovanou techniku. Místní hasiči vystavovali  hasičský speciál Mercedes Benz z roku 1943. Hasiči z Jilemnice zde měli historickou parničku a nové zásahové vozidlo Scania – cisterna CAS 20. Dále pak byli k vidění hasiči z Lhoty za Červeným Kostelcem s vozem Daimler Benz typ L 1500,Kopidlno se svojí Škodovkou, Horní Branná se svou ruční zápřahovou čtyřkolovou stříkačku horského typu a zásahovým vozem Mercedes-Benz Sprinter, Dolní Branná s dopravním vozem Ford Tranzit, Jablonné nad Orlicí s Tatrou 613,. Nová Paka s automobilovým žebříkem na podvozku Ford, Martinice se svojí motorizovanou stříkačkou R.A.Smékal, Levínská Olešnice s motorovou stříkačkou Stratílek, Studenec s modernizovanou Tatrou 815.

Vyzkoušeli jsme si trenažér převrácení auta. K vidění byla vidět i činnost Červeného Kříže a RZP. V 16 hodin místní mladí hasiči  předvedli požární útok. Poté následovala sotěž Železný hasič pro kategorii mužů, žen i dětí. Soutěž probíhala takto: start, zapojení 2 x B na hydrant (ženy C) a roztažení 40 metrů B hadic (ženy C), přenesení dvou 20-ti litrových barelů plné vody (ženy z 2/3 plné), převrácení 10 x pneumatiky od traktoru (ženy 2x), motání dvou 20 m B a odložení do beden, 10 x uhodit kladivem do pneumatiky (ženy 5x) a cíl. Z našeho sboru se přihlásili skoro všichni přítomní 🙂 A výsledky?

ŽENY

1. Verča Johnová 2:13.12
2. Mája Klementová 2:13.63
3. Barča Vondroušová 2:34.03

MUŽI DO 30 LET

1. Petr Jon ml. 2:30.46
2. Štěpán Adámek – Jilemnice 2:33.54
3. Matyáš Ott – Jilemnice 3:49.47

MUŽI NAD 30 LET

1. David Paulů 2:03.43
2. Petr Tomáš 2:27.08
3. Dušan Matěásko 2:46.31

STARŠÍ DĚTI

1. Matěj Bošek (14 let) 1:13.40
2. Marek Matěásko (11 let) 1:14.60
3. Michal Pavlata (14 let) 1:20.17

Poté jsme naložili a přikurtovali Smékala, zapřáhli Smékala, rozloučili se s ístníi a vyrazili zpět na základnu, kde jsme vše vyložili. Naložili jsme věci do Nedažíže na požární útoky a vyrazili.