Mikulášská procházka 3.-5. 12. 2021

O víkendu 3.-5. prosince jsme pro děti připravili Mikulášskou procházku po Valteřicích s tajenkou. Děti si na začátku trasy vyzvedly tiskopisy s tajenkou a obešly si naplánovaný okruh. Neluštily pouze tajenku, skládaly také jakýsi kód k truhle. Na konci procházky na děti totiž čekala odměna – poklad. 

Za celý víkend se této akce zúčastnilo 43 dětí. Někteří se prošly s rodiči, jiní s kamarády. Nekteří se vydaly za světla, jiní se odvážily po tmě. Po tmě měla procházka také své kouzlo, každé stanoviště bylo osvětleno – buď svíčkou nebo vánočními světýlky. Každý si to užil po svém a ohlasy byly kladné.

Procházka vypadala takto

Termín: Pátek 3.12. od 15 hodin až neděle 5.12.2021 do 19 hodin. Trasu si můžete projít sami, kdykoliv budete chtít.
Délka trasy: Cca 3 km po silnici, je vhodná i pro kočárky a i za tmy.
Co s sebou: Propiska, hodit se bude tvrdá podložka na psaní. Pokud půjdete za tmy, nezapoměňte prosím na reflexní prvky či osvětlení pro Vaši bezpečnost. Po tmě se bude hodit i baterka.
Start: Začátek trasy je u hasičské zbrojnice ve Valteřicích – před hasičárnou bude připravena nádoba s tiskopisy tajenek a instrukce, kam dále pokračovat.

Registrace: Je nutná, abychom věděli, kolik odměn připravit a dostalo se na všechny děti. Prosíme zaslat celé jméno dítěte a věk + napište hříchy dětí – připravíme opálený dopis od čertů, aby děti věděly, že i v dnešní době čerti nespí  :-).

Přihlášky prosím poslat nejpozději do čtvrtka 2.12.2021 na e-mail: KlementovaMarie@seznam.cz


Věříme, že si tuto alternativu mikulášské nadílky užijete. My budeme doufat a těšit se, že se v příštím roce budeme moct vidět osobně.

Vaši hasiči