Zadrhování Kristýna a Tomáš Jonovi – 10.6.2023

V sobotu 10. června si řekli své ano Kristýna Nožičková a bratr Tomáš Jon, učinili tak na krásném místě v horském penzionu Gabriela ve Vítkovicích v Krkonoších. Obřad se konal u jezírka s nádherným výhledem na okolní vrcholky a rozkvetlé louky.

Jelikož je Tomáš Jon naším dlouholetým členem, nesmělo na jeho svatbě chybět ani hasičské zadrhování. Pro novomanžele jsme si připravili pár úkolů, které měly prověřit jejich schopnost spolupráce a připravenost pro manželství.

Nevěstu jsme usadili na trakař a přivázali řetízkem s několika zámky. Ženich dostal hasičskou přilbu a na nohu závaží ve formě dvacetilitrového barelu plného vody. Jelikož závaží bylo opravdu poctivé, musel o pomoc pořádat svědka. Společně s nevěstou na trakaři projeli slalom zakončený lávkou. Na konci na ně čekala již tradiční džběrovka a plechovky s klíči k zámkům. Aby nebylo plnění úkolu tak jednoduché, byly na hadici od džběrovky uzle, které musel Tomáš nejprve rozvázat. Týna ještě nikdy nemířila na terč vodou a měla tak na své vlastní svatbě premiéru. Skvěle se jí dařilo a plechovky byly hned dole. Klíče, které našli, nepasovaly a museli se tedy vykoupit připraveným alkoholem, který pohotově podával ženichův svědek.

Dalším menším úkolem bylo za spolupráce udělat ze speciální hmoty pro děti kopečkovou zmrzlinu, tento úkol byl zvolen kvůli symbolice, jelikož novomanželé bydlí „na Kopečku“. Opět zvládli i tento úkol na výbornou. Na závěr dostali osvědčení o způsobilosti manželského soužití a udělali si s hasiči fotografii na památku.

Za celý hasičský sbor Vám přejeme, aby bylo Vaše manželství stejně krásné a šťastné jako láska, která Vás k němu přivedla!