Zadrhování Terezky a Petra Jonových – 15.7.2023

Bylo nám ctí připravit pro našeho člena bratra Petra Jona mladšího zadrhování. Ano, konala se další hasičská svatba. Na přípravu jsme si dali měsíc, začali jsme hned po svatbě bratra Tomáše Jona. Padlo hodně návrhů, nakonec jsme se rozhodli udělat hned dvě překvapení – první po obřadu a druhé večer.

Svatba se konala u kapličky svatého Huberta na Benecku a hostina pak v hotelu Skalka. Pro Terezku a Petra Jonovi přijela nablýskaná Smékalka tažená dvěma koňmi v doprovodu hasičů v dobovém oblečení. Přivítal je bratr Roman Učený, který jim popřál jménem hasičů hodně lásky a štěstí v manželství. Poté novomanželé odjeli přistaveným kočárem k hotelu Skalka, kde na ně čekala první novomanželská zkouška. Přivítali je zde další členové sboru v zásahových oblecích. Petr si musel obléci zásahové kalhoty (s modrými kšandami) a boty. Terezka byla připoutána na trakař řetězy se zámečkem. Museli projet slalom, kdy nevěsta po cestě sbírala klíče k osvobození. Klíče samozřejmě nepasovaly. Museli se vykoupit. Tím to ale nekončilo. Petr se posadil do školní lavice a Terezka s ukazovátkem v ruce diktovala básničku vymyšlenou přímo na míru.

Bylo to tenkrát v Praze

na Rašínově nábřeží.

Velké oslavy s vodou,

co mysl i oči osvěží.

Poblíž putyka s výčepem,

kde schody vedly dolů,

tam seděla kráska s přáteli

u vysokého stolu.

Dívky hasiče zahlédly,

to je milé překvapení.

Láska se tam zrodila,

kráska je dnes nevěsta

a hasič se žení.

A následně diktát opravila. Když měli splněno, obdrželi od hasičů vysvědčení. Oba prošli novomanželskou zkouškou. Poté jsme si udělali společnou fotografii s novomanželi, koňmi a Smékalkou a výhledem na Kotel.

Velké překvapení jsme připravili pro novomanžele na večer. Secvičili jsme osvětlenou vodní fontánu na hudbu Vltava. Oba byli velice dojatí, jelikož to byla právě fontána v Praze, při které se Ti dva seznámili.

Přejeme manželům mnoho krásných společných chvil naplněné láskou, štěstím a porozumění.