Benecká pouť 29. 7. 2023

Na konci července se na Benecku konala u příležitosti Benecké poutě hasičská soutěž. valteřický hasičský sbor na ni vypravil celkem tři družstva – jedno ženské, které se dalo dohromady až na poslední chvíli během nástupu a dvě družstva mužská. 

Příjezd a prezentace družstev byly naplánované mezi jednou a druhou hodinou. Ve dvě hodiny začala soutěž, jako první běžela kategorie žen. Na start se postavilo pouze družstvo z Valteřic, a to navíc v oslabené sestavě pěti členů: Marie P..: mašina, Tereza J.: koš, střed savic, Barbora: rozdělovač, střed béček, Veronika J. s Ivou proudy.

Běželo se od dopravní značky do „hasičárny“, kde jsme si vyzvedly náčiní a běžely kolem základny k terčům. Po cestě jsme mohly vše libovolně zapojit. Po sestřelení terčů Veronika s Bárou odnesly Ivu na nosítkách k připravenému pivu, které musely na rychlost vypít, když byla sklenice prázdná, časomíra se zastavila. Výsledný čas byl 1 minuta a 44,8 s, domů jsme si s tímto časem odvezly pohár za krásné 1. místo.   

Další šli na řadu muži, v jejich kategorii soutěžilo celkem pět týmů. Valteřice B běželi jako první ve složení: Marie P.: stroj, Iva: střed savic, Jan: koš, Bára: béčka, Veronika: rozdělovač, David P. a Lukáš proudy. Jan byl náš nejstarší závodník a bylo potřeba chvilinku počkat, než doběhl se savicí a košem. Nikomu to ale nevadilo, závody jsou pro nás hlavně o zábavě a pospolitosti. Doufáme, že to nebyl poslední závod, který s námi Jan zaběhl. Po sestřelení terčů nesli David s Lukášem Veroniku na nosítkách k pivu, které pak společnými silami vypili a útok dokončili v čase 1 minuta 36,35 s. To stačilo na 4. místo.

Druhé mužstvo, které jsme sestavili, běželo jako čtvrté. Složení týmu Valteřice A bylo následující: Vojtěch J.: stroj, Ondřej J.: střed savic, Tobiáš: koš, Dominik: béčka, David M.: rozdělovač, František s Petrem J. ml. proudy. Jejich taktika byla prostá – na nic nečekat, běžet a vše zapojovat za pochodu. Jejich plán fungoval výborně, zdařilý finiš poté zajistil Dominik, který v neuvěřitelně krátkém čase vypil připravené pivo.  Tým Valteřice A se dostal pod jednu minutu a s časem 53,76 s získal 1. místo. Tento krásný čas jim nepokazil ani vydaný déšť, za kterého závod běželi.

Po vyhlášení výsledků a předání pohárů následovalo posezení. Dokonce se i umoudřilo počasí, přestalo pršet a vysvitlo sluníčko. Náš sbor si ještě počkal na kapelu Rejžák, která od večerních hodin skvěle bavila přítomné hosty. Moc jsme si závody užili a určitě se budeme těšit opět za rok.