Noční soutěž v Nedaříži – 19. 8. 2023

V sobotu 19. srpna se konala již tradiční soutěž nočních požárních útoků v nedaleké Nedaříži. Rozhodli jsme se dát dohromady dva týmy mužů a přihlásili je v kategorii neupravené stroje. Tato kategorie běží závod pouze za světla loučí a světla mašiny. Podmínky jsou tedy opravdu náročné. Ženy se bohužel tentokrát kvůli zranění několika členek nedaly dohromady.

Kategorie závodily v tomto pořadí – nejprve upravené stroje ženy a muži, poté ženy s neupravenými stroji a nakonec, až po půl jedenácté večer, kategorie pro nás nejdůležitější – neupravené stroje, muži.  

Tým A běžel osmý ve složení: Vojtěch J.: stroj, Petr T. střed savic, František J.: koš, Dominik J.: béčka, Ondřej J.: rozdělovač a David P. a Petr. J. ml. si vzali na starost proudy. Po odstartování došlo k lehkému zaváhání na jednom z proudů na základně, ale nakonec to nemělo žádný vliv na konečný čas, který byl 28,73 s.

Tým B šel na řadu jako poslední ze všech zúčastněných a běžel ve složení: Marie P.: stroj, Ondřej J.: savice, Petr J. st.: koš, Vojtěch J.: béčka, Petr. T: rozdělovač, Patrik H. a Davidem P. na proudech. Při útoku došlo k velkému zdržení na středu savic, kdy košař nepustil ani o centimetr savici a střed savic tak nešel zapojit. Hodně vody se vylilo zcela mimo, ale nakonec se vše podařilo spojit a přestože musela Marie P. nasát vodu do mašiny, byl pokus dokončený v čase 52,50 s.

Vyhlášení výsledků bylo pro nás velkým překvapením, jelikož jsme se i přes chyby umístili na hezkých místech. Tým B byl z 11 týmů na 8. místě a tým A hned před ním na 7. místě.

Závody jsme si moc užili, svědčí o tom i fakt, že jsme odjížděli jako poslední, za námi zůstali už jen pořadatelé. Děkujeme SDH Nedaříž za podařenou akci a budeme se těšit zase na příští rok.

PořadíSDHČas
1.Škodějov23,06 s
2.Bukovina u Čisté23,99 s
3.Bozkov A24,19 s
4.Lanžov25,24 s
5.Bozkov B27,21 s
6.Rváčov27,51 s
7.Valteřice A28,73 s
8.Valteřice B52,50 s
9.Horní Branná54,77 s
10.Škodějov chasa59,22 s
11.Košov85,07 s