Benecká pouť

Sobota, 30. června 2022, byla pro valteřický hasičský sbor plná zážitků. Ráno začalo zadrhováním před budovou vodní elektrárny Spálov, svatbu měla členka hasičského sboru Iva Lhotová a Lukáš Hladík. Ihned po zadrhování jsme se přesunuli na Benecko, kde se konala pravidelná netradiční hasičská soutěž, která je pořádána u příležitosti Benecké poutě. Ani tentokráte jsme tam nesměli chybět.

Letošní soutěže se bohužel za náš sbor zúčastnil pouze jeden tým – a to smíšené družstvo složené z pětice mužů a dvojice žen. Závodilo se jen v kategorii mužů, žádný tým žen se bohužel neúčastnil.

Když jsme dorazili na místo, byla již soutěž v plném proudu. Počasí nám moc nepřálo, celý závod doprovázel hustý déšť. Pořadatelé věděli o tom, že dorazíme se zpožděním a měli pro nás pochopení. Ihned po příjezdu jsme se v rychlosti připravili a nastoupili na startovní čáru. Běželi jsme v tomto pořadí: Maruška– stroj, Petr J. mladší – savice, David P. – koš, Dominik – béčka, David M. – rozdělovač, Šárka s Františkem – proudy.

Jako každý rok se běželo od značky do pomyslné hasičárny, kde jsme se vybavili náčiním a běželi kolem základny. Vše jsme zapojili a sestřelili terče. Poté přišla na řadu nosítka, na kterých Fanda a David M. odnesli Šárku ke stojánku s pivem. Nakonec David společně s Františkem vypili pivo a tím byla časomíra zastavena. Náš požární útok s časem 1:10 se ocitl na průběžném prvním místě.  Ihned po nás šli na řadu muži ze Škodějova, kteří náš čas vyrovnali. Muselo se tedy rozhodnout, jakým způsobem bude určeno prvenství. Nakonec jsme se se Škodějovem domluvili na opakování útoku. První šel na řadu Škodějov, který čas vylepšil na 1:06, což nás trochu znervóznělo. Přálo nám ale štěstí, na druhý pokus nám přestalo pršet a po startu vše klaplo přesně tak, jak mělo. Nějakým nedopatřením se nám povedlo, že jsme měli zapnutý sytič a otevřené sání. Útok se ale i tak povedl, všichni předvedli dobrý výkon a celý závod zakončil bravurně Dominik, který vypil připravené pivo za rekordní dobu. Náš konečný čas byl 0:58 a tím jsme získali krásné 1. místo.

PořadíSDH mužiVýsledný čas
1.Valteřice1:10 a 0:58
2.Škodějov1:10 a 1:06
3.Dolní Štěpanice1:19
4.Horní Štěpanice1: 34
5.Benecko1:35

Po vyhodnocení závodu jsme ještě chvíli poseděli, ale protože bylo hodně větrné a chladné počasí, jeli jsme již po půl šesté domů.

Na závěr bychom rádi poděkovali beneckým hasičům za uspořádání soutěže i v takto nepříznivém počasí, budeme se těšit zase příští rok a doufáme, že se akce stejně jako letos vydaří.