Benecký pohár – 29.7.2017

I letos jsme dorazili na naší oblíbenou soutěž, která se konala na Benecku u příležitosti Benecké pouti.

Závodili jsme v kategorii žen i mužů, přičemž si ženy půjčily dvě závodnice. Soutěžní klání zahájilo jediné družstvo dětí ze Štěpanic a poté pokračovala kategorie žen, které se účastnilo pět družstev. Při nástupu jsme si vylosovali startovní číslo 3. Poté jsme však zjistili, že máme špatnou savici a muselo auto zpět do valteřické hasičárny pro jinou. Proto naše děvčata startovala jako poslední. Za tým žen závodily: Verča, Mája, Pája, Barča a Petra Z., která si po dlouhé době obnovila post strojnice. Družstvo doplnila dvě děvčata z jiných týmů.

Průběh útoku byl téměř stejný, jako předchozí ročníky: Startovalo se od silnice. Běželo se na ,,hasičárnu“, kde si týmy vyzvedly potřebné náčiní a oběhly základnu s nastartovanou mašinou, roztáhly a spojily vedení, sestřelily terče. Poté člen u rozdělovače běžel k nosítkům společně s proudaři. Jeden byl nesen na nosítkách ke stojánku s pivem a zde se čas stopnul poté, co bylo pivo vypito.

Naše děvčata byla tak krásně sehraná, že jejich čas byl nejlepší a zaslouženě vyhrála. Poprvé tak na Benecké pouti obsadila 1.místo z pěti družstev.

Poté nastoupili muži v této sestavě: Fanda, Koudelka, Dorota, Kroky, David, Vojta a Kuba. Těm se útok také velice povedl a odvezli si krásné 2.místo z devíti družstev. Na Benecku po předchozích bramborách to bylo nádherné umístění a tak jsme obě družstva měli co slavit.

Večer hrála skupina S (nad) váhou a proto jsme nesměli chybět. Oslava se protáhla do pozdních nočních hodin.

Za rok se opět budeme těšit 🙂