EXPEDICE ČERVAL – 14.10.2018

Pro velký úspěch předešlého výletu, i vzhledem k předpovědi posledního krásného víkendu, jsme naplánovali další výlet. Tentokráte byla našim cílem Černá Hora a zpět do Valteřic.
Sraz byl v neděli ráno před sedmou hodinou na valteřické křižovatce, kde na nás čekal objednaný autobus, který nás dovezl na Hoffmanovu boudu.

Po společném fotografování jsme se vydali od Hoffmanovy boudy po žluté, modré a pak zas žluté na Sokolskou boudu, která bohužel na hřebeni chátrá.
Pokračovali jsme pak k rozhledně na Černé Hoře. Chtěli jsme rozhlednu navštívit, ale bohužel byla otevřená až od 10 hodin a bylo teprve 9 hodin. Proto naše další kroky směřovaly dál po žluté na Černou boudu a dále k rašeliništím. Na rozcestí Václavák jsme odbočili na naučnou stezku k vyhlídkové věži Černohorská rašelina a vrátili se zpět na rozcestí.
Po červené jsme došli až ke Kolínské boudě, kde jsme zastavili na delší dobu na občestvení. Měli zde výborné polévky a někteří stihli i řízek. Naše cesta pokračovala přes chatu Krakonoš, Pražskou boudu, Hrnčířské boudy a po modré až do Dolního Dvora. Cestou jsme trochu bloudili po lese, ale nakonec se nám podařilo najít správný směr.
Z Dolního Dvora jsme pokračovali do Vrchlabí, kde jsme chvilku poseděli a posvačili na nově zrekonstruovaném náměstí u kostela. Už nám zbývala jen poslední část trasy, a to po zelené turistické značce do Valteřic do hasičárny, kde na nás čekalo zasloužené točené pivo a buřty na opékání. Dokonce jsme všichni stihli přímý přenos hlavního závodu Velké pardubické.
Trasa: 26 km,Počet turistů: 30 osob (i s dětmi, nejmladší účastnice – necelý 1 rok, nejstarší 58 let).
Všem děkujeme za účast a budeme se těšit zas příště.
I Vy se můžete přidat 🙂