MIKULÁŠ V HASIČÁRNĚ – 5.12.2019

Ve čtvrtek 5. prosince jsme se sešli v hasičárně, abychom pro děti uspořádali Mikulášskou nadílku.

Po loňském úspěchu čertovské stezky jsme se rozhodli ji zopakovat. Opět se šlo od hasičárny směr koupaliště, kdy stezku osvětlovaly svíčky a louče. Po cestě na děti čekaly záludné otázky ze zimního a adventního času. Na stezku byly děti posílány po 5 minutách, když došly na konec, tajenku už měly vyplněnou. Čekalo tam na děti doslova  ,,Ohnivé peklo” se třemi čerty a hrozivým Luciferem. Děti se jich opravdu bály. Ještě, že s nimi šli na stezku rodiče a ochránili je. Když měly splněno a slíbily, že budou hodní, dostaly za odměnu andělský perníček. Poté už spěchaly do hasičárny, ohřát se a dát si teplý čaj.

V hasičárně pro děti byly připraveny různé hry, aby si krátily čekání na Mikulášskou družinu s andělem a čerty. Mohly si dát dobroty napečené členkami sboru, párek v rohlíku a něco k pití.

Po 18. hodině už byly slyšet zvony a řetězy. To už se blížil Mikuláš s čerty. Děti byly plny očekávání, některé už se bály ještě dřív, než čerty viděly.

Mikuláš děti přívítal a začal si je postupně zvát k sobě. Z knihy hříchů přečetl hříchy dětí a ty musely slíbit, že budou hodní, jinak by je čerti odnesli do pekla. Po zazpívání nebo recitování dostaly malou odměnu.

Na konci se děti, které ještě vydržely a tolik se nebály, mohly vyfotit s Mikulášem, andělem a čerty.

Moc děkujeme dětem a rodičům, že přišli, a budeme se těšit zase příští rok.

Poděkování patří našim ženám, které upekly něco dobrého pro děti a organizátorům akce za přípravu. A v neposlední řadě Mikulášské družině, která mezi nás zavítala, aby odměnila děti.