NOČNÍ SOUTĚŽ V NEDAŘÍŽI – 24.8.2019

Koncem srpna se opět konala netradiční soutěž v požárním útoku v Nedaříži. Netradiční je v tom, že se běhá v noci za umělého osvětlení. Letos poprvé i družstva s neupravenými mašinami běžela za osvětlení reflektory. To se nesetkalo s úspěchem, a proto bylo na příští rok opět domluveno provedení útoků za světla loučí pro neupravené mašiny. 

Před 20. hodinou jsme vyrazili z Valteřic do nedaleké Nedaříže, se této nádherné noční soutěže zúčastnit. Nakonec jsme přihlásili jedno družstvo žen a dvě družstva můžů za kategorii s neupravenými stroji PS12. 

Soutěž začala kategorií žen, po nich šli na řadu muži s upravenými mašinami. Proto jsme měli dosti času na přípravu. 

Za naše ženy běžela tato sestava: Mája – stroj, Barča – koš, Romča – B, Pája – rozdělovač a Kačka s Šárkou – proudy. Na spoj savic jsme měli půjčenou Terku z Třebihoště. My jsme jim na oplátku půjčili Páju na proud. 🙂 Naše ženy šly na řadu jako druhé a nasadily velmi pěknou laťku s povedeným útokem s časem 27,47 s. Musíme podotknout, že měly i velké štěstí, jelikož jen sestřelily terče, opět se utrhla spojka od rozdělovače. Naštěstí vše dobře dopadlo. Pak už jsme jen čekaly na ostatní týmy. K našemu času se přiblížily ženy ze Svojku, bylo to o fous. Naše ženy na této soutěži poprvé v historii získaly 1. místo nově s jackpotem 500,-Kč. Moc gratulujeme.

umístěníSDHčas
1. Valteřice27,47 s
2.Svojek27,64 s
3.Třebihošť29,06 s
4.Vidochov29,72 s
5.Bukovina u Čisté36,43 s

Na závěr tohoto klání šli muži s neupravenými PS12. Náš ,,A“ tým ve složení: Vojta – stroj, Petr – savice, Fanda – koš, Dominik – B, Koudelka – rozdělovač, David a Tomáš – proudy, šli na řadu čtvrtí. Pokus se jim moc povedl, bez jediné chybičky, a výsledný čas 27,75 s stačil zatím na průběžné 2. místo. Noční soutěž zakončil náš ,,B“ tým, který šel na řadu půl hodiny po půlnoci. Běželi ve složení: Oďa – stroj, Dan – savice, Johny – koš, Martin – B, Petr – rozdělovač, proudy – Fanda s Patrikem. ,,A“ tým obsadil krásné 2. místo a ,,B“ tým s nejstarším účastníkem závodu Johnym krásné 5. místo.

umístěníSDHčas
1.Třebihošť23,02 s
2.Valteřice A27,75 s
3.Bukovina u Čisté30,00 s
4.Svojek31,02 s
5.Valteřice B33,25 s
6.Rváčov37,12 s

Po soutěži jsme čekali na vyhlášení a samozřejmě ještě poseděli do brzkých ranních hodin. Do zbrojnice jsme dorazili kolem 4. hodiny ranní. 

Moc děkujeme soutěžícím za krásnou reprezentaci sboru, SDH Nedaříž za krásnou soutěž a budeme se těšit opět příště.