BENECKÁ POUŤ – 27.7.2019

Poslední víkend v červenci se již tradičně konala Benecká pouť. V sobotu s hasičskou soutěží, kde se závodilo v požárním útoku trochu jinak. Průběh útoku byl stejný jako předešlé sezóny – náčiní v „hasičárně“ mimo základnu, nenastartovaná mašina, po schození terčů běh s nosítky a závěrečné pití piva. Jediná změna byla v tom, že pivo bylo blíže k základně a mohl ho pít kdokoliv z týmu.

Přihlásilo se jedno družstvo dětí, jedno družstvo mužů nad 70 let, dvě družstva žen a šest týmů mužů. První šly na řadu děti, které na konci pily samozřejmě malinovku místo piva.

Jako druhá kategorie šly ženy. První Horní Štěpanice, které sály vodu, útok se jim povedl, pivo vypily velice rychle a výsledný čas byl 1:46:05. Poté šel na řadu náš tým žen. Nervozita samozřejmě byla. Letos jsme běželi v pozměněné sestavě: koš Terka Slavíčková (poprvé), savice Irenka Trýznová (poprvé), stroj Mája, B hadice Monča z H. Štěpanic, rozdělovač Pája a proudy Romča s Ivou. Útok proběhl velice kvalitně. Mája sice mohla poslat vodu dopředu o trochu dříve, děvčata suprově stíhala, ale jistota je jistota. Běh s nosítky byl raz dva a pití piva zvládly Irenka s Ivou na výbornou. Výsledný čas 1:29:94 byl vítězný a ženy tak obsadily krásné 1. místo. Verča se letos bohužel účastnila pouze jako fanynka a morální podpora, protože zde byla o berličkách. Snad bude moct brzy opět běhat.

Další na řadu šli muži nad 70 let. Předvedli krásný útok a sklidili velký potlesk. Ti byli bohužel jediným týmem ve své kategorii, nebyla žádná konkurence, žádná rivalita. Bylo by fajn, kdyby další roky bylo týmů více.

Kategorie mužů následovala. Naši muži šli na řadu jako čtvrtí. Doladili detaily a šli na pokus v tomto složení: koš Lukáš, savice David P., stroj Vojta, B hadice Dominik, rozdělovač Fanda a proudy Tomáš a Koudelka. Pokus měli moc povedený, kdy téměř atakovali čas jedné minuty. Konečný výsledný čas 1:05:19 dosahoval na průběžné 1. místo. Ovšem dokud nenastoupilo SDH Benecko. Místní sbor šel na řadu jako poslední. Povedl se jim krásný útok a mašina jim fakt skvěle šlapala. S pitím piva na tom byli též lépe. Nakonec jediné Benecko šlo svým časem pod 1 minutu: 0:59:88 a obsadilo 1. místo. Ale my jsme byli i za 2. místo šťastní.

Odpoledne pokračovalo dobrým občerstvením – masíčko, klobásky, pivo či kafíčko s domácím koláčem, a pouťovou zábavou, kdy hrála kapela Sjetá liška až do nočních hodin. My samozřejmě nechyběli. Skvěle jsme se bavili. Domů jsme odjížděli po druhé hodině ranní, když už tam bylo jen pár místních lidí.

Moc děkujeme hasičům z Benecka za krásně prožitou sobotu a příští rok se těšíme zas!