OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V PEŘIMOVĚ – 1.6.2018

V pátek 1. června se po roce opět konala okrsková soutěž. Tentokráte v Peřimově na louce za hospodou. Sraz u hasičárny jsme měli v půl čtvrté, abychom připravili do Avie všechny potřebné věci k požárnímu útoku a před 16 hodinou se vydali do Pěřimova.

V půl páte odpoledne byl nástup, vysvětlení pravidel a mohlo se začít.

Soutěž začala kategorií žen, kdy se sjelo celkem 5 družtev žen. Poté náledovali muži, kteří byli v početnějším zastoupení 11 týmů.

Prvním třem družstvům žen se požární útoky nepovedly, jelikož nenastříkaly pravý proud. My jsme šly na řadu jako čtvrté. Samozřejmě plny respektu. Vše nám klaplo jak mělo a s výledným časem 29,32 s jsme byly nadmíru spokojené. A už nám zbývalo jen čekat na poslední útok žen z Jilemnice. Těm se útok též nepovedl a my obhájily titul a postup na okresní kolo pořárního sportu do Turnova, které se bude konat za měsíc 30. června.

pořadí družstvo levý proud pravý proud výsledný čas
1. Valteřice 27,88 s 29,32 s 29,32 s
2. Horní Branná 61,91 s 61,08 s 61,91 s
3. Dolní Štěpanice 53,31 s N N
4. Jilemnice 59,75 s N N
5. Mříčná N N N

Následovala kategorie mužů. Letos po dlouhé době náš sbor jelo reprezentovat jen jedno družstvo, jelikož pět členů tento víkend jelo do Prahy zúčatnit se hasičské fontány. Na řadu jsme šli jako sedmí. Celkem alternativně složené družstvo požární útok zvládlo s přehledem a výsledný čas 28,48 s stačil na krásné 4. místo. Třetí místo chlapcům letos uteklo o pouhé 4 desetiny vteřiny 🙁 . Zase na nás zbyla ,,brambora“.

pořadí sbor výsledný čas
1. Mříčná 19,89 s
2. Horní Branná A 22,45 s
3. Peřimov 28,45 s
4. Valteřice 28,88 s
5. Vítkovice A 30,81 s
6. Dolní Štěpanice 34,68 s
7. Horní Štěpanice 34,73 s
8. Jilemnice 36,26 s
9. Horní Branná B 37,23 s
10. Vítkovice B 37,34 s
11. Benecko 46,18 s

Vyhlášení výsledků proběhlo u hospody, kde bylo připraveno i posezení s občerstvením. Po vyhlášení se skoro všechny sbory rozjely domů. V půl desáte odjížděl poslední sbor a nám ve 22 hodin oznámili, že už zavírají. Sice jsme nezůstali do pozdních večerních hodin, ale poslední jsme odjížděli, jak je u nás zvykem.

Domů jsme dorazili ale až kolem půlnoci, jelikož jsme jeli odvést Johnyho domů a Míla vybral cestu přes Vrbičku, kde jsme zastavili, pokochali se výhledem na všechny strany a udělali společné foto.

Přijeďte naše děvčata podpořit do Turnova 30. června na Městský stadion Ludvíka Daňka.

Všem reprezentantům děkujeme za účast a reprezentaci našeho sboru.