OSLAVY 135.LET SDH MŘÍČNÁ – 15.6.2019

Po okrskové soutěži nás většina zůstala ve Mříčné na oslavy výročí SDH Mříčná, kdy slavili 135. let od založení.

Program měli bohatý. Mladí hasiči zde předvedli dvě disciplíny, ve kterých závodí – štafetu dvojic a požární útok. Své umění ukázali mlaší děti do 11 let a pak i starší do 15 let. Všem se to moc povedlo. Trenéři divákům během pokusů vysvětlili pravidla těchto disciplín, což bylo pro neznalce velmi zajímavé.

Zúčastněné sbory vystavovaly svou historickou techniku. Hasiči z Jilemnice přivezli svou parničku, pod kterou zatopili, ale útok s ní bohužel nepředvedli. Dále přijeli s moderní technikou – cisternou a žebříkem. Vystavovali také hasiči z Benecka svou historickou ruční stříkačku a naši sousedé z Horní Branné též s historickou ruční stříkačkou. Horní Branná předvedla i útok, za který sklidili potlesk. My jsme vystavovali naši chloubu Stratílka, se kterým jsme též udělali ukázku s vystřídáním proudnic.

Poté se program přesouval před budovu s občerstvením, kde probíhala zábavná soutěž pro děti i dospělé v zapojování hadic a proudnic. Jednalo se o zapojení 5 spojů C a 1 spoje B. Napřed se vyřádili děti a poté i dospělí. Samozřejmě jsme nesměli chybět ani my 🙂 A jak jsme dopadli? Petr Tomáš a Dan Hlavatý skončili na 1. místě se shodným časem 6,66 s. Mája Klementová společně s jedním místním hasičem také na děleném 2. místě s časem 6,69 s. Každý zúčastněný dostal šátek na krk.

Po této sranda soutěži přijel pan Petr Šušor, který přítomné učil bubnovat na africké bubny. Všem se to moc líbilo.

Po celé oslavy byly pro děti připraveny soutěže na stezce: ,,Po stopách ohniváků.“ Dále si děti mohly vyzkoušet bublifuk na více způsobů, skákací hrad a zakoupit si tombolu, kde byly připraveny hodnotné ceny. Například vstup do zábavného parku Mirakulum, vstupné na koupaliště a další… K večeru zde hrála živá hudba Variace.

My jsme odjížděli opět jako poslední ze zúčastněných sborů. Vyhnala nás bouřka, která se přibližovala. Odjížděli jsme tedy kolem půl osmé.

Celý den jsme si moc užili a tímto děkujeme hasičům ze Mříčné za krásně strávený den. Jen škoda, že bylo málo lidí. Bohužel se tento víkend konalo po okolí více akcí.