Oslavy 140 let od založení sboru

Na prvním místě bych chtěl poděkovat opravdu všem, kteří nám pomohli s přípravami takto náročné akce. Díky patří všem hostům, sborům a samozřejmě také návštěvníkům.
Ještě jednou moc děkujeme. Bez Vás by to nešlo.

Poděkování patří i naším partnerům
Obec Horní Branná
uPivovar Valteřickej Strojník
Petr Maralík a skupina Mazáci.

Byl to ten slavný den, kdy u nás byl založen hasičský sbor….. Sto čtyřicet let, zní to doslova magicky. Kolik je to lidských generací? Délka jedné generace je proměnlivá a mění se v čase. Nejmladší členové jsou již šestá generace. Sbor byl založen dříve, než Československá Republika. Je to zavazující pocit pro všechny následovníky v této tradici pokračovat.

Na tradici byla založena oslava tohoto výročí.

Tradiční fotografie před hasičárnou.

Tradiční průvod s dechovou hudbou.

Tradiční nástup, hymna, proslovy a poděkování.

Pozdravil nás i starosta obce Luboš Zimmermann
Slavnostní nástup

Tradičně nechyběly ukázky historické a současné techniky. Jako pořádající sbor jsme předvedly všechny svoje skvosty. Ruční stříkačku z roku 1860, koňmi taženou ruční stříkačku R.A. Smekal a nakonec přišel Stratílek

Bratr Kubát ovládá Stratílka
Je to makačka

Samozřejmě jsme mohli vidět v akci i ostatní sbory a jejich skvosty. Po celou dobu se bylo na co dívat. Děti se nenudily. Připraven byl skákací hrad, malování na obličej, možnost projížďky na koni, zkouška hašení se džberovkami.

Pomalu se nám chýlil závěr připraveného programu. Začala soutěž družstev a bonbónkem na závěr byla hasičská fontána. Nádherná tečka.

Co by to bylo za oslavu, pokud by nehrála kapela. Po fontáně hrábla do strun skupina Mazáci a zábava se pomalinku rozjížděla. Nezastavila nás ani malá přeprška. Asi můžu prozradit. Chvilku jsme poseděli, sice unaveni, ale šťastni. Kdy to člověk zažije.

Na závěr se sluší poděkovat Krakonošovi. Celý den odháněl mračna z deštěm a přeprška přišla až po setmění.

Ze slavnosti je pořízeno video Televizí Krkonoše, určitě se pochlubíme.

Psali o nás
Senzační oslavy ke 140. výročí mají za sebou hasiči z Valteřic – Hasičovo (hasicovo.cz)

Fotky ještě budou přibývat, zatím pouze malá ochutnávka.