POMOC SOKOLŮM PŘI MASOPUSTNÍM PRŮVODU – 17.2.2018

I letos místní sokolové pořádali Masopustní průvod konaný v sobotu 17. února od 14 hodin. Masopust symbolizuje konec zimy a začátek období půstu.

Naši členové přišli pomoc s maskami do průvodu. Sraz byl před 14 hodinou v sokolovně, aby se stihli převléci do masek, které jsou opravdu historické – původní. Je moc dobře, že se tradice udržuje i nadále. Zapojují se místní a přespolní obyvatelé. Někteří i s maskami.

Průvod masek a hudby byl zahájen společnou fotografií masek u sokolovny. Poté se masky, hudba i přihlížející vydali na cestu Valteřicemi. Po cestě se hrálo, tančilo a zpívalo. Nechybělo ani občerstvení.

Zakončení bylo opět u sokolovny, kde se posedělo venku i v sokolovně.

Večer od 20 hodin byla Masopustní merenda – hrála kapela Sjetá liška. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili Masopustního průvodu a pomohli tak sokolům s dodržením tak hezké tradice.

Těšíme se na příští rok.