VÝLET – DLASKŮV STATEK V DOLÁNKÁCH U TURNOVA – 25.6.2017

Po skončení okresního kola požárního sportu se nám nikomu nechtělo domů. A jelikož byl ještě čas, tak jsme se rozhodli vyrazit někam na výlet a na jídlo. Po společné úvaze jsme se shodli na skanzenu Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Není to nijak daleko a dá se tam i najíst. Tak jsme vyrazili.

Na místě jsme zaparkovali a šli rovnou na statek. Zde nás uvítaly dvě dámy v dobových oblecích. Zaplatili jsme vstupné a šli na prohlídku. Paní průvodkyně nám podala výklad o zajímavostech a historkách statku. Následně jsme si mohli sami prohlédnout ostatní místnosti, stodolu, zahradu a sklep.

To bychom nebyli my, aby se nám něco zvláštního nepřihodilo. Když jsme se procházeli na ochozu statku v prvním patře, zaslechli jsme volání o pomoc, které se stupňovalo v hysterické volání. Neváhali jsmeva běželi hledat volajícího, který byl někde kolem kolejí. Naštěstí se jednalo jen o opilce. Příbuzní jej dávali do auta a jemu se nechtělo, tak volal o pomoc. Naší pomoci nebylo potřeba, a tak jsme si doprohlédli statek a šli se projít ke splavu. Zde jsme si všichni zchladili nohy ve studené vodě. I Matyáškovi se moc líbilo. Nechtělo se mu ven J.

Na závěr dne jsme si v nedaleké restauraci objednali jídlo. Byli jsme nadmíru spokojení a všem moc chutnalo. Poté už následoval odjezd domů a vyklizení věcí v hasičárně po závodech.

Výlet se opravdu vydařil J