OKRESNÍ KOLO POŽÁRNÍHO SPORTU V TURNOVĚ – 25.6.2017

Naše děvčata opět po roce postoupila z okrskové soutěže na okresní kolo požárního sportu, konané 25. června na Městském stadionu Ludvíka Daňka v Turnově.

Sbor jela reprezentovat v této sestavě: Marie Klementová, Veronika Johnová, Iva Lhotová, Barbora Vondroušová, Kateřina a Pavla Červinkovi, Šárka Vrbiniaková a Eliška Zálabská z Jilemnice. A samozřejmě psychická, ale i technická podpora: Dominik Jon, Vojtěch John, František a Petr Jonovi, David Paulů s Matyáškem a David Machala.

Na stadion v Turnově jsme dorazily v půl osmé. Převlékly se a obešly si připravenou štafetu 4 x 100 metrů s překážkami, abychom si upřesnily předávky a vyzkoušely si své úseky. Mája s Verčou nás šly přihlásit. Pro letošní rok jsme měly startovní číslo 4.

První se běžely štafety souběžně s muži. Obě štafety byly velmi kvalitně zaběhnuty. Můžeme být spokojené s krásným 3. místem z této disciplíny.

Čas 78,88 s 72,86 s

Poté následovala disciplína 100 metrů s překážkami. Zde se nám bohužel moc nedařilo. Jen některé členky byly se svým výsledkem spokojené. Hlavní ale je, že jsme všechny doběhly v pořádku a s platnými časy. Nakonec to z této disciplíny bylo bohužel poslední 7. místo. Od čtvrtého místa nás dělilo pouhých 1,77 vteřiny.

Barča 24,88 s 25,83 s 48. místo

Po doběhu posledních pokusů stovek se šlo na oběd do místní hotelové školy. Podával se vývar s nudlemi a samozřejmě guláš s knedlíkem, jako každý rok.

Pak už jsme se chystaly na požární útoky, na které jsme měly domluvenou mašinu od Poniklé. První pokus se nám moc nepovedl. Výsledný čas byl až 38, 40 vteřiny, se kterým jsme nebyly moc spokojené, ale byl platný. Na druhý pokus jsme šly o poznání klidnější, a to se také podepsalo na konečném čase 30, 71 s. Díky tomuto času jsme se v požárním útoku umístily na 4. místě.

Čekaly jsme, že po nezdařených stovkách budeme celkově na pátém či šestém místě. Ale nakonec jsme byly příjemně překvapeny, jelikož jsme obsadily 4. místo – zase brambora, ale spokojenost. Od třetí Olešnice byl rozdíl o 0, 6 vteřiny na stovkách L.

Celkové výsledky:

umístění SDH Požární útok místo Štafeta 4×100 m místo 100 m řekážky místo body
1. Poniklá 25,47 s 1. 63,50 s 1. 108,67 s 1. 3.
2. Bozkov 27,57 s 2. 69,72 s 2. 126,77 s 2. 6.
3. Olešnice 29,05 s 3. 75,74 s 4. 134,94 s 6. 13.
4. Valteřice 30,71 s 4. 72,86 s 3. 135,54 s 7. 14.
5. Semily I. 35,05 s 5. 75,77 s 5. 134,72 s 5. 15.
6. Ploukonice 35,46 s 6. 83,10 s 7. 130,13 s 3. 16.
7. Bukovina 49,82 s 7. 82,07 s 6. 133,77 s 4. 17.

Moc děkujeme za podporu členů, kteří s námi na soutěži byli, bez nich by to nešlo J  snad se nám za rok podaří konečně ta bedna…