EXPEDICE SPIVAL 2017

  1. 9. 2017

A máme tu tradiční dobu výletů. Tentokrát jsme se nechali vysadit na Špindlerovce. Počasí dávalo tušit, že bude otázka času, kdy přijde déšť. Postupně jsme zdolávali první kilometry přes Martinovku na Labskou boudu. Tady jsme udělali první zastávku a přečkali první přeháňku. Následně jsme nabrali směr Vrbatovka a odtud dolů na Horní Mísečky. Zastávku jsme udělali na v restauraci Stopa. Dále nás čekala cesta na Rovinka. Tady jsme se zdrželi trochu déle. Jeden z důvodů byl, že se rozpršelo a druhý důvod byl samotná nabídka jídla. Trošku se to nedalo srovnat s ostatními navštívenými restauracemi. Déšť na chvíli ustal a my jsme mohli vyrazit na poslední část cesty. Nakonec jsme přeci jen zmokli, protože před Žalým začalo docela pršet. Vyzkoušeli jsme pláštěnky, a i přesto jsme domů do Valteřic dorazili docela promočeni. Kdo měl chuť, poseděl krátce v hasičárně.

Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 19 členů. Délka trasy 30,5 km (měřeno mobilem a Googlem).