EXPEDICE SPIVAL 2021

Předpověď věštila pěknou sobotu a tak jsme vyrazili na tradiční výlet. Trasa byla naplánována ze Špindlerova Mlýna od Dívčích lávek, Labským dolem na Labskou bodu. První občerstvení. Počasí tentokrát úplně nepřálo, bylo dost větrno a viditelnost malá.

Pokračovali jsme k prameni Labe, českou cestou směr Labská louka, U čtyř pánu, U Růženčiny zahrádky až na Dvoračky. Druhé zastavení na občerstvení.

Následně Krakonošovou cestou kolem Kotelních jam na Horní Mísečky. Krátká zastávka, aby jsme jsme někoho neztratili. A zamířili jsme Bucharovou cestou na rovinka. Zde poslední občerstvení. Nebylo moc času posedět, blížil se západ slunce. Vyrazili jsme úvozem směr Benecko. Při sestupu k hotelu Kubát se nám naskytl krásný výhled do kraje. Podmínky tomu přály.

Krátká zastávka a pokračujeme různými cestičkami až na Křižovky. Bez zastávky už za šera pokračujeme směr Valteřice. Zakončení v hasičárně opečením buřtů.

Na závěr několik statistických údajů. Expedice se zúčastnilo 19 členů. Délka trasy 34 km.