Podpořte HZS Libereckého kraje

Vážení kolegové,

 od roku 2012 vyzývá společnost Magirus (výrobce požární techniky) profesionální hasičské sbory po celém světě, aby přihlásily své týmy, zásahy a kreativní strategie do soutěže Conrad Dietrich Magirus Award, která je dnes v odborných kruzích považována za „Oskara hasičské práce“. Hlavním cílem tohoto projektu je dostat práci hasičů do středu veřejného zájmu po celém světě a poukázat na odvahu, odhodlání a profesionalitu sborů.

 Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje počátkem listopadu 2018 nominoval jeden ze svých největších a především nejlépe zvládnutých zásahů „Požár Severechema Liberec 29. 5. 2017“ do této prestižní celosvětové soutěže.

 V Německu zasedla odborná porota, která pečlivě posoudila více než stovku nominací a vybrala deset nejlepších. O tom, která země a který hasební zásah se stane vítězem, rozhodne internetové hlasování. My z Libereckého kraje jsme se do TOP 10 probojovali a máme tak čest bojovat dál o kov nejcennější.

 Zpracovali jsme video, které podrobně popisuje zásah samotný i týmovou práci našich hasičů. Najdete ho na stránkách magirusgroup.com. Zde se také hlasuje a konkurence je obrovská. Soupeříme se zeměmi, jako je Brazílie, Mexiko, Itálie, Švýcarsko či Chorvatsko. Najděte si čas, podívejte se na naši práci, hlasujte pro nás a umístěte video a odkaz na hlasování na své profily na sociálních sítích. Pomozte tak českým hasičům dostat se mezi světovou elitu!

Zároveň prosím posílejte odkaz svým kolegům, kamarádům a známým, předejte informaci všem hasičům. Hlasujte ze stolních počítačů, notebooků či telefonů. Z příslušného zařízení lze hlasovat pouze jednou.

Hlasovat můžete na adrese: https://award.magirusgroup.com/en/international-firefighting-team/detail/?tx_z7magiruscdma_story%5Bstory%5D=83

od 20. prosince 2018 do 27. ledna 2019.

Video je ke shlédnutí i na veřejném kanálu youtube.com, pod tímto odkazem https://youtu.be/EOjW6uKFFlo

Děkujeme a vaší podpory si velice vážíme.

plk.Ing. Luděk Prudil

ředitel HZS Libereckého kraje

tel.: 950470020