SOUTĚŽ HASIČŮ O BENECKÝ POHÁR

25.7.2015

Poslední víkend července se na Benecku pořádala Benecká pouť, pohádkový les pro děti, střelnice s růžemi a při té příležitosti hasiči z Benecka uspořádali soutěž o Benecký pohár.

Náš sbor jely reprezentovat dvě družstva. Jedno družstvo žen a mužů.

Sešli jsme se v těchto sestavách.

Strojník

Pravý proud

Kačka

Kedy

Nechyběla nám ani podpora ze strany fanoušků našeho sboru: Pepa Strnádek s Honzíkem a Hugem, Aleš Čermák, partneři od Páji a Ivy. Patří ji velké díky. Bez nich by to nebylo ono J

A jak to probíhalo? Na start jsme šli až k příjezdové silnici bez přileb. Po odstartování vyběhli k, hasičské zbrojnici“ což byl oplocený prostor, kde jsme měli všechno náčiní včetně přileb. Nasadili jsme si přilby, vzali potřebné náčiní a vyrazili směr základna, kde byla nenastartovaná mašina. Útok (proudaři, béčko a rozdělovač) mašinu oběhnout zespodu. Za běhu či na základně zapojit hadicové vedení, roztáhnout a sestřelit dva terče. Poté proudaři vyběhli s nosítky do poloviny louky, kde na ně čekalo velké pivo, které museli vypít. Pak se čas stopnul. Muži na nosítkách měli navíc prázdný sud.

S výsledky našeho sboru jsme byli náramně spokojení. Hlavně jsme si netradiční útoky užili, vlastně celý den. Večer byl pouťová zábava, které jsme se také zúčastnili. Ženy obsadily krásné 2. místo a muži 4. místo těsně pod bednou.

Ještě musím zmínit, že naši členové se podíleli na první pomoci u dívky, která spadla z cca 5 metrů ze skály. Všem, kteří první pomoc poskytovali a hlavně Koudelkovi a Kačce paří velká pochvala za pohotové jednání.