VÝJEZD POŽÁRNÍ JEDNOTKY – 18.7.2020

Požár, Horní Branná, vidí plameny. Z tohoto hlášení byl bohužel největší zásah. Hořel sklad štěpky na bývalém manipuláku v Martinicích. Detailní popis je převzatý z požáry.cz.

18.07.2020 22:25, 19.07.2020 08:39

V sobotu večer byl ve 22:25 hodin na tísňovou linku hasičů oznámen požár přístřešku s uskladněnou štěpkou v areálu pily v katastrálním území obce Horní Branná na Jilemnicku. Krajské operační a informační středisko na místo události vyslalo jednotky z druhého stupně požárního poplachu.

Po příjezdu jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se požár rozšířil i na přilehlou budovu s dílnou. Zásah byl veden šesti vodními C proudy a speciálním zařízením CCS Cobra, které bylo použito k hašení střešní sendvičové konstrukce objektu.

Poté, co dostali hasiči požár pod kontrolu, byla štěpka prolévána vodou a vyvážena pomocí nakladače. Následně zasahující jednotky provedly rozebrání nestabilní část střešní konstrukce. Pro doplňování hasební látky byla zřízena dvě čerpací stanoviště, jedno v místě zásahu, další u nedalekého rybníka Zákřežník.

Po nahlášení lokalizace krátce před půl druhou hodinou ranní v místě dál pokračovaly dohašovací práce. Likvidace požáru byla velitelem zásahu nahlášena v 5:22 minut. Místo bylo předáno místní jednotce k dohlídce na požářišti.

Událost se obešla bez zranění. Škoda způsobená požárem byla majitelem objektu stanovena na 2 mil. Kč. Příčina a uchráněné hodnoty zůstávají v šetření. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze st. Jilemnice, Semily a Vrchlabí (KHK) a dobrovolné jednotky Horní Branná, Jilemnice, Studenec, Vrchlabí 3 – Podhůří (KHK) a Dolní Branná (KHK).