VÝJEZD POŽÁRNÍ JEDNOTKY – POŽÁR STODOLY – 12.6.2017

 V pondělí 12.června k večeru jsme obdrželi sms od dispečinku, že máme výjezd k požáru: ,,POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Horní Branná, cp. (xx), přístavek, blízko rodinného domu.“

Na základně jsme se seběhli asi v 6 lidech. Při cestě na místo události jsme dojeli hasiče z Jilemnice. Ještě před hornobranskými hasiči, tam dorazili sousedé, kteří se to pomocí jednoho proudu C snažili zkrotit, leč marně. 

Když jsme dorazili na místo události, byl celý objekt v plamenech. Na místě už byla jednotka z Horní Branné, která měla roztažené dva proudy C z blízkého hydrantu.  Okamžitě při příjezdu profíku z Jilemnice byl nasazen další proud C se smáčedlem. Během chvíle se podařilo dostat požár pod kontrolu.

Naše jednotka přitom pomahala schazovat střešní tašky, aby se lépe dostaly proudy do vnitřku objektu. Po chvili byl oheň uhašen a naši členové dohašovali malá nově vzniklá ohniska.

Po řádnem prolití a stržení vyváhle stěny od žáru, byla akce úspěšně dokončena. Následovaly klasické formality odjezd zpět na základnu. 

Dorota