NOČNÍ SOUTĚŽ V NEDAŘÍŽI 2016

20.8.2016

Po roční pauze jsme se opět rozhodli zúčastnit hasičské soutěže v Nedaříži. Byl to již 14 ročník. Zvláštnost této soutěže spočívá v tom, že samotný útok je zcela za tmy. Osvětlena je pouze základna světlem na mašině, samotné terče a sektor k terčům je nepatrně osvětlen loučemi. Bohužel soutěž se koná během dovolených a z tohoto důvodu se nepodařilo sestavit družstvo žen. Do soutěže jsme proto nominovali dvě družstva, přičemž jedno bylo smíšené. Pro mě osobně to byl návrat na místo, kde jsem si vyzkoušel svůj první útok, takže trochu nostalgie. Tentokrát jsme v našich řadách měli také jednoho nováčka, byl to Dušan Matěasko. Šlo mu to výborně.

Lehce po půlnoci šlo na řadu áčko. Celkem solidní čas 31,113 sekund vynesl konečné 8. místo v kategorii neupravených. Béčko šlo na řadu asi o půl hodiny později a s časem 34,473 sekund to nevypadalo špatně. Bohužel z důvodu diskvalifikaci na konec 15. místo.

Musím uznat, že tato soutěž má svoje kouzlo a díky pořadatelům za perfektní organizaci.